| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Дек 01, 2007 16:27 Заглавие: |
|
|
Мисля ,че е от захранването.
Нормално е да работи с една крушка 60-70W,a две в паралел мисля ,че му идват много.
Би могло да товари и по някое от другите напрежения ,а не по +В
.Да товари след ТХО?И пада захранването. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Дек 01, 2007 17:00 Заглавие: |
|
|
120Вт дори и да са му много-то със сигурност за 29инча телевизор 100Вт крушка трябва да я държи без захранването да пада под номинала +B и без да играе.То нали за тва е импулсно-ако беше да играе при нормален товар хич нямаше и да слагат импулсно по телевизорите ами един диод Д7Ж еднополупериоден изправител от мрежата и това е.
Това последното в кръга на шегата.
Със 100Вт крушка със сигурност трябва да можеш да разграничиш от къде ти е проблема-товар или импулсното кляка.
Гледай си хубаво всички електролити,включително и тези на +B за които ти писах в горния пост.
Виж има ли тоя STR токоследящ резистор-обикновено е някаква много малка стойност-части от ома и виж да не го е сменявал някой или да си е променил стойността. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 03, 2007 10:48 Заглавие: |
|
|
| Важно е да поясните дали кляка само високото или всички останали напрежения.Така донякъде ще разграничите дали проблема е в захранване или вторични вериги.Проверете веригата на ABL-резистор с променена стойност би довел до такъв ефект. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 18:02 Заглавие: |
|
|
[Всички напрежения клякат.100 вата не държи , дори не тръгва с нея, ако я закача след запускане свети , но напреженията падат( при откачено ТХО. ресистора за които става дума е 0.27 ома точен исменен. Търся схема ,защото тези панасоници с тези боядисвания ...Насочвам се към импулсния и ще се опитам да го н амеря. Темата ще има развитие... _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Дек 04, 2007 18:41 Заглавие: |
|
|
Не вярвам проблема да е във импулсния трансформатор.
Някои панасонишки импулсни трафове наистина горят по-често от нормалното,но тогава симптомите са съвсем други.
А на 100Вт крушка захранването трябва да държи със сигурност.Може да иска да я закачиш след като тръгне но трябва да държи без да пада под номинала за +B.
То въобще барем пише ли на шасито колко трябва да е +B? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 9:59 Заглавие: |
|
|
| Божилов е прав,вероятността за импулсен траф е малка.Обикновено при дефектирал траф изделието или не тръгва,или гори захранване(зависи как се е счупил).По-скоро се насочете към елементи около STR-неелектролитни кондензатори,резистори с леко променена стойност.Между другото модела като че ли е объркан-май трябва да започва с TC-,схема не можах да намеря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 19:41 Заглавие: |
|
|
Modela e tochen, spored towa ,koeto e na kapaka i shasito.Utre shte zakacha snimki , Ima SE140, koeto predpolaga +B da e 140 wolta. Imam podobno shasi , no e za 54 sm kineskop , tam naprejenieto darji i ne pada sas 100W krushka .Izwinete za pisaneto , no w serwiza mi se skapa interneta . _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pan_4otv Активен потребител

Регистриран на: 21 Мар 2007 Мнения: 65 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Сря Дек 05, 2007 20:16 Заглавие: |
|
|
| Провери дали контраста се регулира нормално.При максемален контраст е възможен същия ефект. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 10, 2007 17:59 Заглавие: |
|
|
Контраста се регулира,не от там проблема, в момента съм гост  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|