| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 12:17 Заглавие: Sharp DV 5450 SC |
|
|
Здравейте колеги !
Имам проблем с един Sharp DV 5450 SC . След токов удар беше повредено ИЗ (някой от елементите се бяха разпрашили) и D 1554 .След възстановяването на ИЗ (някой от резисторите смених по схеми на други модели ИЗ с TEA 1039 )и D1554 установих пулсации на +115V , както и никаква реакция от страна на контролера. 5V са в норма.Проблема е , че нямам схема и пипам малко на тъмно. Ще съм благодарен на схема и съвет . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 12:56 Заглавие: |
|
|
Има я качена във файлообменника :
http://fileshare.eshop.bg/equipment_mfg/SHARP_2.html
А имам и един такъв който съм се отказал да го правя и ми стои за части, само че досега не съм използвал нищо още от него, ако искаш обади се да се разберем нещо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 13:40 Заглавие: |
|
|
| мога да ти пратя схема на такъв Sharp- само, че не виждам е-маил адреса ти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 14:29 Заглавие: |
|
|
| Сега вече трябва да се вижда е-mail-а ми! Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пон Яну 17, 2005 15:41 Заглавие: |
|
|
изпратих я.
Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kip Активен потребител


Регистриран на: 03 Юни 2004 Мнения: 74 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 8:14 Заглавие: |
|
|
Здравейте !
С малко закъснение но ще се отчета !
Значи оказа се , че някой от резисторите в захранването съм ги заменил с доста по-големи стойности , но след замяната им с тези по схемата всичко тръгна ОК.Контролера не реагираше не защото е повреден , а защото беше изсъхнал C1006 /22мf включен е във верига за следене на изменение на напрежението/.След това телевизора тръгна , но се оказа , че ТХО е пробило и окъсява и всъшност то причината за повреденото захранване и веригата по 115V + D 1554.
Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|