| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikov Активен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 59
|
Пуснато на: Сря Яну 19, 2005 15:49 Заглавие: ВО на HITACHI ЦМТ2130 |
|
|
| Преди доста време съм оправял такъв дефект на друг ТВ, но със същия чип uPC 1378H и понеже не съм си водил записки сега нещо ми се опъва. Дефектът е следния: когато ТВ е студен част от изображението в горния край на екрана е "подгънато". След около 2 минути работа изображението се нормализира. Замених електролитните кондензатори и диода между 3 и 6 краче на чипа, но промяна няма. Идеи, моля? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 19, 2005 18:12 Заглавие: |
|
|
| Пропуснал си някой електролит,вероятно около задаващия генератор.Имаш ли схема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Сря Яну 19, 2005 20:37 Заглавие: |
|
|
| а чипа ако го изстудиш със изстудяващ спрей как се държи случва се и те да се дънят в това отношение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikov Активен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 59
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 10:53 Заглавие: |
|
|
| Схемата я имам. Управляващите импулси (правоъгълни) идват от друг чип. А това с охлаждането не съм го пробвал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 11:18 Заглавие: |
|
|
| Другия чип визирам и аз,а импулсите трябва да са триъгълни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikov Активен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 59
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 11:35 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Другия чип визирам и аз,а импулсите трябва да са триъгълни. |
УПРАВЛЯВАЩИТЕ са правоъгълни, а на изхода са триъгълни. Точно в началото на триъгълника се появява това пикче, което предизвиква и това "подгъване".
Последната промяна е направена от nikov на Чет Яну 20, 2005 13:02; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 11:52 Заглавие: |
|
|
| Изправяй си го тогава.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 12:51 Заглавие: |
|
|
| Stoy40 написа: | | Изправяй си го тогава.... |
А, и сега сърдити ли сме? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 18:41 Заглавие: |
|
|
| подмениси електролитите около ВО.тези схеми са железни.ако не се лъжа еквивалент е la7830.от тях има много ментета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|