| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 22:15 Заглавие: Помощ за монитор PHILIPS 4CM4270 |
|
|
Какъв е ключовия транзистор на захранването на този монитор? Подариха ми един такъв монитор, но му липсва посочения транзистор.
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sunny Нов потребител

Регистриран на: 04 Авг 2004 Мнения: 43
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 23:03 Заглавие: |
|
|
| Сигурен ли си че е транзистор??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Яну 20, 2005 23:56 Заглавие: |
|
|
| Ами до отворите на платката, където е бил монтиран пише e c b , предполагам че е емитер колектор база, откъдето заключавам, че е транзистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
galov_p Опитен потребител


Регистриран на: 22 Окт 2004 Мнения: 244
|
Пуснато на: Пет Яну 21, 2005 1:36 Заглавие: |
|
|
Добре е да кажеш дали не е с интегрална схема аз лично на няколко места съм виждал да пише E B C а там да е слжен полеви транзистор _________________ Всичко що е спам във форума,все е от GALOV_P! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 21, 2005 17:36 Заглавие: |
|
|
| Ами нямам схема, сега започвам да търся. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
remi Опитен потребител

Регистриран на: 05 Мар 2004 Мнения: 186 Местожителство: ruse
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 14:25 Заглавие: |
|
|
| мога да ти пратя за 4770 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 17:38 Заглавие: |
|
|
| Ами не знам дали ще свърши работа. За сега продължавам да търся оригиналната схема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Яну 24, 2005 18:40 Заглавие: |
|
|
| Ако беше дал малко повече информация,можеше да си го оравил до сега.С какъв чип е захранването,има ли диод(ценер) между В и Е... и е такива неща.Схемите на монитори са редко нещо... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 25, 2005 0:07 Заглавие: |
|
|
| Надявах се някой да е ремонтирал такъв монитор. Етро малко инфо: между емитер и база има диод; захранването не е с чип - има един оптрон с 6 извода CNX62A, някакъв транзистор с външен вид също като BD139 (примерно), липсващия транзистор и тиристор BT151, който е извън защрихованата област, но е близо до захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Яну 25, 2005 13:10 Заглавие: |
|
|
| Значи най вероятно е бил с МОС транзистор BUZ80.Особено,ако диода е ценеров. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|