| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 3:10 Заглавие: |
|
|
Сменихте ли вс. кондензатори в захранването. А защо не и цялото с унив. поне за проба? Пак Сони имах и аз преди 2дни, което тръгваше нормално, а после спираше и започваше да мига и аз реших проблема именно така. (със смяна на кондензаторите)Не съм броил миганията. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми!
Последната промяна е направена от vladi46 на Пет Яну 11, 2008 12:35; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:25 Заглавие: |
|
|
| Видях,че сте го прегледали за лоши спойки,но все пак презапойте драйверния трансформатор ако не сте.Имал съм няколко случая и си държи по тоя начин.Също прегледайте обстойно и панела на к-па.Не изключвам и предположението по горе за окъсяване на някой от катодите към отоплението,но това се вижда при продължително наблюдение.Лесно се оправя с разв. на захр. на отопл. на к-па. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 10:54 Заглавие: |
|
|
Направо да го отвори тунера и да го попрепои.Масите,имаше едни бобинки с черни крака...те не че всичките бобинки на сони не са такива и гадно хващат калай...
| vladi46 написа: | | Сменихте ли вс. кондензатори в захранването. А защо не и цялото с унив. поне за проба? Пак Сони имах и аз преди 2дни, което тръгваше нормално, а после спираше и започваше да мига и аз реших проблема именно така. Не съм броил миганията. |
За пробата-да разбере дали проблема е в захранване-да става да пробва с турско блокче.Не мисля че идеята е удачна,съмнява ме дали ще разбере по този начин нещо,като резултат със сигурност,но приемаме че става.
Да го остави турското блокче в телевизора за постоянно обаче-няма да коментирам.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 11:15 Заглавие: |
|
|
| Виж кварца на видеото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 12:11 Заглавие: |
|
|
| Петров написа: | | ...единственото което забелязвам е загряване до около 60градуса на IC 501 - STV9379 Vout проверил съм и кондензаторите около нея. | Четирите мигания(no vert. sync) също насочват към ВО. Провери обратната връзка от 3кр. на STV9379 до 37кр. на SAA5564. Смени още веднъж С501. Провери С504 и С521 за филтриране на хор. импулси към ВО. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Яну 11, 2008 12:26 Заглавие: |
|
|
Нищо не пречи и STV9379 направо да го смениш за проба. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Съб Яну 12, 2008 15:45 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички колеги за съдействието и съветите кито ми дадохте телевизора е готов.
За протокола: Оказа се прекъсване на вторичната на даиверния трансформатор TS31:HOT което се появява при температура >35градуса при по ниски температури няма проблеми. След лека дисекция и презапояване на 4 pin всичко си дойде на мястото.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|