 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Яну 17, 2008 11:55 Заглавие: |
|
|
Въпреки ,че ако сваленото ТХО има нещо във вторичните вериги на телевизора дефект и като запоиш Електронското и то вдигне високо си мислиш че ТХОто е дефектно и после гризваш дръвцето Не казвам че е най точния метод но най бързо се пробва така . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Яну 17, 2008 12:53 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Въпреки ,че ако сваленото ТХО има нещо във вторичните вериги на телевизора дефект и като запоиш Електронското и то вдигне високо си мислиш че ТХОто е дефектно и после гризваш дръвцето Не казвам че е най точния метод но най бързо се пробва така . |
E то това е най-лесното-вторичните вериги се разпояват и разбираш.
Значи аз като има съмнения в ТХО-
1во разкачвам всички вторични вериги-да не би някоя да товари.
Тоест оставям отпоени само колекторната намотка и ABLa щото пръщи гадно и ме дразни.
Така се изяснява е ли проблема във вторични вериги или не е.
След това откачвам ТХО нацяло вече-слагам първичната намотка от Е-380 вместо него и си седа със отвертката на пъпката-ако доде искра-работата е ясна...
Както и да е-всеки си има методи-и аз ме дразни да отпоявам със ширмовка и не ми е удобно,други колеги само със ширмовка действат и не щат да чуят за вакуум-помпа.Колкото майстори-толкоз и акъли.Не пертендирам че моя е най-добрия.Просто по моя метод работата на ТВ е в условия най-близки до реалните. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kras1970 Нов потребител

Регистриран на: 16 Фев 2005 Мнения: 27 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Чет Яну 17, 2008 17:16 Заглавие: Проблема се оказа в трафа ! |
|
|
| Благодаря за идеите. Смених трафа (имам го повече от 10 години и не знам как още не бях го изхвърлил) и ТВ заработи. Сега ще огледам за други проблемчета. Успех на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пет Яну 18, 2008 6:13 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Както и да е-всеки си има методи-и аз ме дразни да отпоявам със ширмовка и не ми е удобно,други колеги само със ширмовка действат и не щат да чуят за вакуум-помпа |
Bojilov, сигурно си чувал, че някои колеги ползват медицински игли с различен диаметър, за разпояване на тунери, ТХО, ИС и др. Аз например съм намерил игли с различен диаметър от ветеринар, които са изцяло метални и са по-дълги. Ваденето на ТХО ми отнема 1 минута. Същото е и когато трябва да прекъсна верига. Хващам края на мостчето или съпротивлението с върха на иглата, разпойвам и го избутвам през отвора.
Разбира се вакуум помпата е чудесно нещо. Хеле пък като му направиш снадка на човката от подходяща силиконова шлаухка. На ИС се разпояват по две крачета наведнъж.
Извинявам се на колегта kras1970 за намесата в темата. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|