| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:01 Заглавие: |
|
|
| antonov67 написа: | | Може би трябваше да уточня че ТВ то се ползва само с включен сат. приемник в скарта и проблема става когато вади кабела. |
В такъв случай да вади кабела само при изключен ТВ. А иначе направи както ти казаха по-горе - да мериш има ли фаза при включена кабелна, ако се ползва такава, разбира се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonov67 Активен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 60 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:08 Заглавие: |
|
|
| Кабелна няма - на вила е. Към Сата има включен усилвател - сега разбрах че и от него биел ток когато е свързан към ТВ. При махнат скарт няма проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:11 Заглавие: |
|
|
| Да не идва фазата от към някой от другите свързани уреди? Може да опиташ и зануляване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonov67 Активен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 60 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:16 Заглавие: |
|
|
С лсд Панасоник няма проблем  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 11:27 Заглавие: |
|
|
Това за което пишете не е проблем.Просто има хора с по влажни ръце и поради това им е по малко собственото съпротивление и са по чувствителни.На тази вила ако е въздушно мрежовото захранване като нищо може да е изместена нулата спрямо земя и от там да идва псевдопроблема.Не съветвам да се занулява или заземява,ако беше нужно в апарата щеше да е предвидена такава опция.Един прост пример:Изолирайте на компа от който пишете двете занулителни пластинки на шукото с лепенка и премерете спрямо земя колко волта ще ви покаже-между 40 и 90 волта. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonov67 Активен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2007 Мнения: 60 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 12:38 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички отзовали се. Тока идва по въздушен път. Може и наистина да търся под вола теле  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 13:20 Заглавие: |
|
|
Две страници са малко за тази тема За да стане повечко страници аз ще попитам следното .: Питащия писа в началото че като махне кондензаторите свързващи двете маси в телевизора проблема изчезва.Това някой да ми го обясни  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 13:38 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | ...Питащия писа в началото че като махне кондензаторите свързващи двете маси в телевизора проблема изчезва.Това някой да ми го обясни  |
Веднага обяснявам - точно през кондензатор (и) дето свързват двете маси минава "фаза", но макар, че уреда измерва нещо и дори и фазомер може да светне, това не значи, че "бие ток". Но все пак искрица при вадене на кабел на друго устройство може да прехвърча. Затова препоръчах зануляване, но само за проба, а иначе заземяване е по-добре, но направено както трябва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 13:51 Заглавие: |
|
|
Иване не съм съгласен с теб.Ако се заземи тогава може да тръгнат да текът разни токове и ще се появи брум или пък по лошо. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Яну 24, 2008 13:52 Заглавие: |
|
|
Малко не мога да си го обясня .Преминавало малко ток ? На едни модели телевизори на входа на тунера има поставени филтри с кондензатори които разделят шасито от антената.Ако пропускаха и те ток нали знаеш какво би станало  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|