| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 13:56 Заглавие: Помогнете за SONY KV29C1d |
|
|
Телевизора е SONY KV 29C1D
Колеги помогнете ми – проблема е следният
Телевизора работи безупречно , дистанционното също – няма наличие на дефект но изображение няма –тъмен екран
Тунера и видеопроцесора са на отделен модул в дясно от шасито на куплунг
Когато увелича ускорението има едва забележимо негативно изображение придружено с обратния ход и ако
регулирам напр. усилване не се забелязва наличие на OSD / зеленият цвят е поизтощен / но поне да запали кинескопа
ускорението е нормално , всички възможни напрежения съм проверил – трите пушки са с 210 в
Ако може някой да ми даде съвет
Благодаря ви предварително . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 13:58 Заглавие: |
|
|
Дискутирано е тук много пъти поразрови,но ако е скапан кинескопа никой не може да ти помогне....освен колегата Токио  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 14:12 Заглавие: |
|
|
В момента се ровя да намеря нещо от предишните теми
Що се отнася до кинескопа - синия и червения цвят са в отлично състояние |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 14:45 Заглавие: |
|
|
| Достатъчно е единия да е отслабнал и системата за "баланс на белия" не отпушва кинескопа.Търси точно начина за нейното прее...не,тук колега беше споделил. С TDA4680 ли беше тази щайга?l |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Сря Яну 26, 2005 15:37 Заглавие: |
|
|
Колеги забравих да напиша видеопроцесора - той е CXA2000Q
сменях я от друго шаси - същият резултат , но не знам дали и тя е свястна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 8:20 Заглавие: |
|
|
Както писаха другите колеги по горе когато една пушка няма необходимата емисия то АББ която мери токовете на "тъмно" на трите пушки изработва сигнал който запушва вътре видеопроцесора а оттам и се подават 200 волта на катодите.Просто ако има начин да се излъже тази система въртела е голям и едва ли си струва.Просто кинескопа си отива.Ако има малко емисия на изтощения катод по добре добави малко отопление и с подбор на G2 току виш се получи нещо.Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Чет Яну 27, 2005 13:41 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ви колеги- щепробвам да го излъжа, въпреки че съм имал такъв модел с изтощена пушка и е работил добре / разбира се без единия цвят / и не беше преработван |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|