| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:41 Заглавие: |
|
|
| Утре ще сменя всички транзистори вкл. и оптрона. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Фев 13, 2008 21:41 Заглавие: |
|
|
//Offtopic
takiev, аз пък съм сигурен, че едва ли пишеш за кондензатор с номинал 10 000 uF.
Проблем ли е да се пише технически грамотно когато имате претенции, че това ви е занаята?
Основната мерна единица като правило се пише с главна буква, предствката за производната с
-малка когато е степен със знак минус - mV(мили),uF(възприетото обозначение за микро), nA (нано), pF(пико) ....
-и с голяма когато е с плюс - K(к)V(кило), MOhm(мега), GHz(гига), TW(тера) ....
Както точки, запетайки и интервали където им е мястото.
П.П. Въпроса е принципен и не е насочен към теб (само).
Още веднъж се извинявам на автора на темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 10:00 Заглавие: |
|
|
Този телевизор е едно недоразумение!!!!!!!!!!!!!!!!Не бях виждал нещо толкова дебилно като принципна схема и вложени елементи!!!
Смени 2 керамични кондера в топла част-15nf.Смени ВСИЧКИ големи електролитни филтроваци след импулсен траф.Постави такива с по-висок капацитет и качество!!!
Особено на В+ и видеоусилватели. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 10:45 Заглавие: |
|
|
| Недоразумение или не, трябва да се поправи, колегата Фишев е дал може би най-точната насока. Проследи веригата за обратна връзка - оптрон, транзистори и т.н. във веригите му. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 10:56 Заглавие: |
|
|
Ами ако не трябваше да се оправи нямаше и да си правя труда да пиша.Не давай категорично мнение какво би могло да бъде или да не бъде,ако вече не си се сблъсквал с този така наречен телевизор.Може да бъде всичко-в него няма един елемент да е читав.Досега съм направил два-на единя му реших проблема с горепосочения от мене начин.На втория-с оптрон.А колеги,които ги правят по-често твърдят че ликират транзистори-както в първична,така и във вторични вериги.Така че да си провери всичко възможно.Че ще му се връща до безкрай.И ако може без свободни разсъждения ами да се кара по темата. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 11:10 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | Недоразумение или не, трябва да се поправи, колегата Фишев е дал може би най-точната насока. Проследи веригата за обратна връзка - оптрон, транзистори и т.н. във веригите му. | И кое е "свободно разсъждение " в горното? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 11:18 Заглавие: |
|
|
Опитвам се да ти кажа да не повтаряш постове ако самият ти няма какво да кажеш.Нямам някаква лоша умисъл,нито се заяждам.Просто този телевизор е голям куркапан.И може да е всичко.И за това е хубаво да се даде съвет за всичко възможно.И така нататък.Нещо му разводнихме темата на човека. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 11:27 Заглавие: |
|
|
| Прав си, така е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusev Опитен потребител


Регистриран на: 25 Сеп 2003 Мнения: 107 Местожителство: София област
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 13:02 Заглавие: |
|
|
Схемата която ми изпрати zapad е само да се ориентирам ,но не отговаря. Молбата която имам е колко волта трябва да излизат за В+ .На платката пише 110v. а в действителност работи и в двата режима със 135v.От нормалното напрежение на работещ TV ще се ориентирам и за останалите U.Шасито по всяка вероятност е и за други модели тъй като има непоставени много елементи, та тези напрежения които са написани на крачетата на трафа може и да не отговарят.В топлата част смених всички транзистори ценер и оптрон а във вторичната транзистора и ценера до тримерпотенциометъра за регулиране и.......все тая.След обяд подхващам керамичните.
Проблема на този дефект е че него прави при мен а когато си иска в продължение на няколко работещи дни.След обяд продължавам борбата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 14, 2008 13:13 Заглавие: |
|
|
Щом е с голям джам значи е 135 волта.Това шаси е доста унифицирано.В момента правя едно НЕО с това шаси и там е с СТР CQ0765RT ,но има оставени места и за вариант с трите транза.Има и място за корекция и за какво ли още не.Така че давай по поста на Фишев като погледнеш и ценера VD544 ,резисторите 544.539(!).541,543. и тримера. _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|