| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:16 Заглавие: TV Philips L6.1 гори крайния транзистор |
|
|
| Здравейте,телевизор Philips състав TMP47C1637N-RA18,TDA8362 шаси L6.1 Дойде с изорял BUT11AX ,R3430(820ома) и изоряло ТХО.Сега ми попадна ТХО(втора употреба),сложиш BUT11AF и при включване изгоря, сега съм сложил BU1508AX и с него работи след 10-15мин и започва да товари R3430(по схема би трябвало да е 820ома).Всички електролити в захранването и около ТХО са сменени ,драйверния трансф.презапоен,сменен драйверния транзистор,ОС презапоена Всички напрежения са в нормата с изключение на +В което варира от 135-145волта (електролита е сменен) Когато работи картината се мести леко на ляво и на дясно.Всичко отива май пак към ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:24 Заглавие: |
|
|
Кой е модела на телевизора,за да се ориентираме колко трябва да е +В? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:29 Заглавие: |
|
|
| 21PT1342/58 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 17:11 Заглавие: |
|
|
За 21" според мен 135-140Волта е голямо напрежение,предполагам,че и размерите не са добре.мойто мнение е да се обърне внимание на захранването. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 18:08 Заглавие: |
|
|
Размерите са си нормални.Единственото което е ,че картината се движи много малко на ляво и на дясно(около 3-4мм)Дори в първия момент ако не се загледаш не се забелязва(не знам дали е работил така преди)
Извинявам се за грешката която съм допуснал в първия пост в бързината съм написал | Цитат: | | на +В което варира от 135-145волта |
+В е 98волта ,а напрежението което варира е на RGB там е 135-145волта(на C2426) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 20:51 Заглавие: |
|
|
Нещо около ЗГХО -фаза.
Смени Смкф-поне 2-4 бр са. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 19:53 Заглавие: |
|
|
Взех от друг магазин BU1508AX,телевизора заработи нормално,картината спря да се мести на ляво и на дясно така работи около 3-4 часа без проблем,но когато го спрях от дистанционното изпуши R3430 и ТХО започна да пищи. Когато го изключа от бутона на панела и пак го включа си тръгва нормално.Презапоих наново всичко около ТХО смених PTC да не би от него да прави номера но проблема си остана.Да не би да бъркам стойността на R3430 ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 21:45 Заглавие: |
|
|
Провери С2429 - а стойността е такава на съпротивлението. Освен това съм слагал с успех и BU508A. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 22:27 Заглавие: |
|
|
| C2429 е 330n смених го с друг пак същата работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 23:39 Заглавие: |
|
|
Вече всичко е OK Сложиш му BU508A отвън с радиатор и телевизора си работи без проблем пуска се и се спира нормално.Аз в самото начало пробвах с този транзистор но тв. не тръгна въобще (явно и той е онези ментаци) и сега и когато ivankrivodol каза,че е слагал такъв тр. свалих от работещо ТВ. и всичко си дойде на мястото.Никога не съм предполагал ,че ще попадна на толкова ментета и то от различни видове.Те и Китайците са си прави,ако вземат да ги правят както трябва,и ориз няма да могат да си купят Благодаря на всички за помощта и най-вече на ivankrivodol |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|