Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DVD recorder Sony RDR GX 7 -пише само на DVD-R
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2005
Мнения: 2054

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 22:24    Заглавие: Отговорете с цитат

branko написа:
DVD-RW и +RW ги изхвърля и изписва грешка.
В момента записва само на DVD-R, чете някои CDaudio, и оригинални DVD, както и някои които съм записвал.


Ми, то на линка който си дал си пише, че не може да записва DVD+R! Фабрично не може ...
_________________
--------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
woodoman
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 03 Яну 2008
Мнения: 67

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Погледнали как е поставен джъмпера за приотитет на устройството на LG-то. Да не би да е посочен друг приоритед. Защото понякога компютъра за да приеме CD иска да се посочи дали е MASTER, SLAVE или CSEL.
_________________
Нека да си помагаме взаимно. Защото ако не си помогнем ние няма кой да ни помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
branko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 20
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Пон Мар 03, 2008 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Джъмпера го поставих както беше на оригиналното устройство(Мастер), голяма ми е кушията пак с приместването на СД тата от компа на записвачката. Вчера направих още един опит, както бях писал не чете СДта с музика. Но забелязах че тези които съм презаписвал и ментета които обикновенно не тръгват на друк плеар ги чете,а тези които са оригинални(до колкото има на пазара) изобщо не ги иска.
Другото което ми направи впечетление е, че си намира всички тракове до последния без никакво забавяне и когато чете си чете идеално.
Това ме води до мисълта че има някъкво ограничение в софта? Rolling Eyes
_________________
След като изгориш едно нещо прочети инструкциите за да разбереш как си го скапал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
branko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 20
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 10:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Продължавам сам да си давам отговори Laughing
Та попрочетох за подобни проблеми и се оказа, че има софтуерен ъпдейт който трябва да се вкара за да чете по-новите версии на дисковете.
Някой правил ли е тази операция и дали е възможна, и естествено как да си намеря съответния софтуер. Crying or Very sad
_________________
След като изгориш едно нещо прочети инструкциите за да разбереш как си го скапал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Сря Мар 12, 2008 10:49    Заглавие: firmwar Отговорете с цитат

Колега провери ли коя версия ти е фирмоъра?Но която и да е вероятноста да си за лоудер е 99%
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
branko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 20
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok, ами ъпдейта от къде да си го изтегля?
_________________
След като изгориш едно нещо прочети инструкциите за да разбереш как си го скапал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи ми коя версия на софта е в уреда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
branko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 20
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали ще успея да вляза в сервизния режим, защото нямам дистанционно, а в инструкциите пише че с него се влиза. Дали с комбинацията която е описана и бутоните на ДВДто ще успея. Все пак ще пробвам Sad

И още нещо, по форумите видях,че се търси версия 3.0

This is the diagnostics to locate the faulty position.
The diagnostics can be executed using the remote commander (Remote Control Mode1) and a monitor.
To execute the diagnostics mode, connect the VIDEO OUT (L2 OUT) connector to a monitor. While pressing INPUT SELECT, REC
MODE and STOP of the main unit, connect the AC power cord to the power outlet to start the diagnostics.
Keep pressing INPUT SELECT, REC MODE and STOP of the main unit (about 10 seconds) until the diagnostics screen appears on monitor
display.
Either “OK” or “NG” appears on the monitor screen while the diagnostics is in progress. You can judge the respective device or its
peripheral from the message of either “OK” or “NG” on the monitor screen.
When an abnormality is detected, the diagnostics is stopped at that moment and you can select to proceed the diagnostics or to stop it.
Use the remote commander (DVD1) keys or the keys on the front panel of the main unit to operate the diagnostics.

_________________
След като изгориш едно нещо прочети инструкциите за да разбереш как си го скапал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wqep
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006
Мнения: 64

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знаех че има 3.0 до 2.0 мога да помагам.Без ДУ не става.УСПЕХ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
branko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 20
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако имаш 2.0 , мога да пробвам и с нея, едва ли моята ще е 2.0 Wink
_________________
След като изгориш едно нещо прочети инструкциите за да разбереш как си го скапал
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals