Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За кирилицата и обидите

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plamensl
Site Admin


Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Пон Май 31, 2004 9:40    Заглавие: За кирилицата и обидите Отговорете с цитат

Във форума възникна напрежение относно задължителното използване на кирилица в постовете.
Моето лично мнение е, че използването на кирилица е препоръчително, но не може да се наложи 100%, поради това, че някои колеги нямат инсталирана кирилица на компютрите, които използват в момента, защото или са в интернет клуб или в чужбина и нямат права да инсталират кирилица на машината, на която работят.

Вчера говорих с един приятел, който участва активно във форуми за бази данни и той ми каза следното: Когато видя пост на латиница, особено над 2-3 реда, просто го пропускам, така че проблемът не е за тези, които разбират и отговарят на постовете, а за тези , които търсят помощ, защото шансът, някой да им обърне внимание е минимален.

Бих помолил всички участници във форума да пишат на кирилица, а ако в момента не могат, по независещи то тях причини, моля да сложат знака Exclamation в началото на поста си, с което да потвърдят, че са запознати с правилата на форума, но в момента не могат да ги спазят.
Аз ще потърся решение на проблема, така че кирилицата да бъде достъпна и за тези, които я нямат инсталирана.

Относно лични нападки между участниците – моля използвайте други методи – email, icq или каквото искате. От сега нататък, всички постове, съдържащи мнения относно други участници ще бъдат изтривани.

От админ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 21:14    Заглавие: Просто като предложение Отговорете с цитат

В някои електронни пощи съм виждал бутонче lat ->cyr, не знам дали може да се приложи и тук и как Rolling Eyes
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 21:25    Заглавие: Re: Просто като предложение Отговорете с цитат

bobykafe написа:
В някои електронни пощи съм виждал бутонче lat ->cyr, не знам дали може да се приложи и тук и как Rolling Eyes

Вероятно говориш за Кредор.
Принципно и сега си има сайт за превод от шльокавица,ако някой има желание да не пише на латиница метод винаги ще си намери-
http://62c.hit.bg/
А и не е особен проблем да се инсталира българска клавиатура стига човек да има желание.
А писането на шльокавица,освен за единични постове по уважителни причини или за потребители зад граница и сега си е айде да не кажа "забранено",но поне "крайно нежелателно".
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Фев 28, 2008 21:26    Заглавие: Отговорете с цитат

bobykafe, не ми е много ясно защо повдигаш тази тема на админа от преди кажи-речи четири години Question Confused
То тук имаше Кредор за целта, но нещо е поизчезнал поради някакви причини.
Не, че като го имаше се ползваше "масово".
А и проблема не е толкова в използването на латиницата, а против "олигофреницата" което е по-различно.
Може да има понякога основателни причини за невъзможността да се пише на кирилица, но има и нормално "спелингуване" на латиницата, а не "бозата" която се ползва.
Нагледен пример, пореден.
Мисля, че разбираш какво имам впредвид.
Не, че не липсват постове уж на кирилица които трябва да ги прочетеш поне три пъти за да схванеш какво горе-долу се пита (и не е сигурно, че ще успееш).


Последната промяна е направена от RC на Пет Фев 29, 2008 23:09; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004
Мнения: 1325
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 9:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм... верно, че 2004-а година... някак си ми беше излязло като ново мнение и въобще не погледнах датата.... Rolling Eyes
_________________
Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borko 30
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Яну 2007
Мнения: 558
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Само кирилицата-а-а-а-а--а!Долу латиницата-а-а--а-а-а-а-!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4947

МнениеПуснато на: Пет Фев 29, 2008 23:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, не така Борко, долу "олигофреницата" , или "маймуницата", или както там и викат !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov