| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Нед Фев 17, 2008 11:19 Заглавие: |
|
|
| Фикри Нури написа: | С диод........., без диод.........
Май проблема ще се реши само с мерене на оригинален транзистор от работещо шаси.
Освен да сложа без диод и да видя как ще се държи, но на това му викат работа по метода на пробите и грешките. | Не разбра ли от отговорите, че е без диод. И аз потвърждавам. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 9:01 Заглавие: |
|
|
Повдигам пак темата, че този телевизор ме изяде. Захранващите напрежения са в норма. Кинескопа има добра емисия на трите катода.Светодиода не мига за код на грешка. При пускането обаче клякат напреженията на отоплението - на 2 в. и ускоряващото - на 180 в. От 10-ти крак излизат 27 в., а от 4-ти 160 в. ТХО сменено и елементите около него проверени. При изваждане на платката на кинескопа напреженията се нормализират. Да кажем, че кинескопа е духнал, но не мога да разбера къде е късото и защо MUTER-a показва, че всичко е ОК. Моля да дадете акъл, че само с ядене не става.  _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 9:06 Заглавие: |
|
|
За да кляка толкова сериозно би трябвало като мериш крачетата на кинескопа мултицета да го хване,другото е самият цокъл и третото на крачетата на кинескопа има ли бакелитово пръстенче да не е нагоряло и бакелита да е станал проводим. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 9:16 Заглавие: |
|
|
най логи1но е да се предположи ,че връзката е между ускоряващо и oтопление.Възможное при загряването да се получава топлинна деформация на електродите.
Последната промяна е направена от venelin на Съб Мар 01, 2008 12:49; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 9:19 Заглавие: |
|
|
Ами това най лесно ,откача отоплението...... _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 9:52 Заглавие: |
|
|
Сменял съм му цялата платка на кинескопа. Даже навих допълнителна намотка за отопление в/у ТХО. Отоплението не свти поради ниско напрежение. С уред, който е много добър, на обхват 1GOm не мога да хвана никаква утечка м/у електродите на кинескопа. Сега ще пробвам с друго изрядно дъно да видим какво ще стане. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 10:10 Заглавие: |
|
|
С другата платка кинескопа светна като слънце. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 10:38 Заглавие: |
|
|
Странна работа...
Как го мериш тва напрежение на отоплението?
Я хвани колко е РИОХа.Без значение на колектора или където можеш по вторични вериги,според осцилоскопа и сондата с които работиш нали...
Продължителност и амплитуда? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 11:26 Заглавие: |
|
|
| Фикри Нури написа: | | С другата платка кинескопа светна като слънце. |
Презапиши му паметта и си готов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 12:00 Заглавие: |
|
|
| makom написа: | | Презапиши му паметта и си готов. | И кажи на клиента да избягва да го пуска на автоматично търсене. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|