Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пералня ВЯТКА - инсталиране
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:33    Заглавие: Отговорете с цитат

dobrin_67 написа:

Просто на входа на топлата не включвай нищо и ще си спестиш разните му там маркучи тетки и др.


а дали няма да изгори нещо... в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ?
_________________
www.CHILIEV.com - web design company

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ?

Ще чака ама тя няма да дойде, а като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила. След това започва да си я топли и т.н.
При мен работеше така повече от 7-8 години.
Хайде отивай и я свързвай че стана време за къпане а още не си изпрал. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 13:37    Заглавие: Отговорете с цитат

dobrin_67 написа:

Ще чака ама тя няма да дойде, а като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила. След това започва да си я топли и т.н.
При мен работеше така повече от 7-8 години.
Хайде отивай и я свързвай че стана време за къпане а още не си изпрал. Very Happy


ясно, щом е изпробвано - вервам. Тъкмо сега ходих до магазина за да си купя маркуч ама той затворен... каква е такава почивка от 12-14 часа .. тея хора акъл нямат.
чак довечера, като изляза от работа ще мога да си купя и отивам да я свързвам.
Като изкарам първото пране ще се похваля как е минала процедурата Very Happy Very Happy
_________________
www.CHILIEV.com - web design company

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 14:28    Заглавие: Отговорете с цитат

CHILIEV написа:
а дали няма да изгори нещо... в смисъл не очаква ли да има вода по нея система ?
Няма да изгори нищо, но на основното пране няма да пълни вода. Ако не пускаш топла вода, ще трябва да подадеш студена и на двата вентила.
dobrin_67 написа:
като се напълни със студена вода ще изключат и двата вентила.
При теб сигурно са били дадени накъсо двата вентила, за да се спести монтажа на втория маркуч. Иначе няма смисъл от топлата вода, ако се подава едновременно със студената.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
При теб сигурно са били дадени накъсо двата вентила,

Пустата му памет като и се е повредил дъмпа и не помни какво точно е било преди толкова време. Embarassed А Вятката отдавна хвана пътищата небесни и не мога да погледна. Но сега като казваш май найстина бях правил нещо такова . Ама дъмпа няма запис.



Като че ли всичките вентили бяха с един общ край и си позволявах да окъсявам защото не може дакаже бум. Но ми се сдтрува че когато ползвах топлофикацията като че ли взимаше едновременно. Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

значи все пак ако не са ми окъсени двата канала не мога да подавам само през единия...
по принцип не ми е проблем да подавам на двата с тетка само студена вода едновременно ..

така дали ще стане ? Sad
_________________
www.CHILIEV.com - web design company

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и най добре така го направи.
Пък тя да си пълни откъдето, когато и каквото реши.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

сега говорих с предишния собственик и той твърди че когато е купил нова пералня е махнал ЕДИНСТВЕНИЯ маркуч от Вятката и го е сложил на новата пералня ...
друг е въпроса че няма спомен от кой вход е минавала водата.

Confused
_________________
www.CHILIEV.com - web design company

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006
Мнения: 341
Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 16:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти май утре ще си ходиш с керливи гащи. Very Happy
Връзвай маркуча на студения вход и виж дали на на всички програми когато е необходимо пълни вода, ако пълни ОК.
Ако не,виждаш на коя програма отваря само топлия и го включваш паралелно със средния от троиката на студения вход.
Не съм на 100% сигурен дали средния беше за основно пране но ида не е нищо няма да изгориш. Ако те страх да бараш вътре и работата не стане само с единия маркуч то тогава вкарвай вода на двата входа.


П.С. И да не стоиш с мокри чехли на цимента (теракота) докато бараш
по токовете щото Twisted Evil
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
CHILIEV
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 05 Мар 2008
Мнения: 53

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing аз и без това съм на работа в момента ... и само събирам акъл Smile
сега като се върна ще пробвам , апък каквото сабя покаже ...
бяха ме наплашили че ако не се подава на топлата вода очаквало нещо си там и горяла някаква бобинка затова толкова настоятелно разпитвам Very Happy
_________________
www.CHILIEV.com - web design company

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals