 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Вто Мар 11, 2008 20:08 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: |
2. До този момент нямаш регистрирано забиване с откачен fuse резистор на 12-те волта и затова след пробата на 20-те волта, изчакай да забие и само с изключени 12.
3. По същите причини премести лампата от колектора на крайния върху С820 и извади L805. По този начин, ако забива ще трябва да се провери само С820(който вече си сменил) и D812, който също трябва да смениш.
След тези проби 100% ще си наясно дали проблема е от телевизора или само от захранването. Ако имаш въпроси - питай, ако не - чакаме да докладваш. |
С изключени 12в - 3 часа (околната температура да е била 17-18 гр.)
С изключени 12в и 20в , включена лампа на С820, окъсено реле, и извадена L805 - час и 15 мин (тук темп е около 23)
Мислех да пусна една проба с други диод D812 и С820, но се сетих че телевизора след някое врене на стендбай - при пускане все едно е забил, а тогава горните не са включени изобщо.
Времето за забиване според мен СЕ влияе от температурата в стаята
Това е . ЯВно е в захранването.
П.П.
Има ли начини за провека на импулсния траф, освен презапояване на жиците към крачетата?
-----тука някъде имаше точно за голдстар със такъв симптом - че бил спукан - това може ли да се види? също става топъл но но не много----
http://fileshare.eshop.bg/repair_tips.php?search_rt=CY14A86
това може ли да се види?
П.П.П.
На главния кондензатор (300в ) напрежението като работи е 317в , като заби беще пак толкова , може би 315-316в
Пробвал съм да го включа с кабел от касетофон директно на конектора на платката - същото (това заради щепселите
П.П.П.П
Тъй като не ми се мотае шаси със TDA 4601, откъде ще ме посъветвате да търся? (София)
А трансформатора? 151-305А , може ли да се намери? . Или шанса да е от него не е голям? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 12, 2008 2:20 Заглавие: |
|
|
| asenpp написа: | | Мислех да пусна една проба с други диод D812 и С820 | За С820 си писал, че е сменен, а за D812 не беше лошо да го смениш, че ефекта от него може да е същия.
| asenpp написа: | | На главния кондензатор (300в ) напрежението като работи е 317в , като заби беще пак толкова , може би 315-316в | Това означава, че проблема не е във веригата от кондензатора до щепсела и контакта.
| asenpp написа: | | А трансформатора? 151-305А , може ли да се намери? . Или шанса да е от него не е голям? | Може да е от трафа, но него го остави накрая, последен, като за десерт
| asenpp написа: | | Тъй като не ми се мотае шаси със TDA 4601, откъде ще ме посъветвате да търся? (София) | При последното търсене на TDA4601 още в магазините измерих около 50-60 ментета, на които радиатора свиреше към 5-ти, вместо към 6-ти крак. Разбира се, че ако свирне към правилния 6-ти, това съвсем не означава, че схемата ще тръгне. Но поне при теб проверката е лесна: ако захр. тръгне - значи схемата е ОК, а ако не тръгне - значи си купил менте. Почти невъзможно е да купиш схема със същия дефект. Преди няколко месеца купих работещи от Наско на ул. Братя Миладинови, но дали сега е така - не знам.
А в първичната, освен гасящата верига на ключовия и "главния кондензатор", не разбрах, какво всъщност си сменил? | asenpp написа: | | тримера (свалян, пегледан - изглежда добре) |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Rusev Опитен потребител

Регистриран на: 01 Ное 2007 Мнения: 408 Местожителство: Белцов
|
Пуснато на: Сря Мар 12, 2008 8:08 Заглавие: |
|
|
| Прегледай много внимателно пистите на платката около захранването каза че доста е пипано.Може да има спукване което да е трудно забележимо.За това може да калайдисаш пистите за да си сигурен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
asenpp Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2008 Мнения: 35
|
Пуснато на: Сря Мар 12, 2008 14:37 Заглавие: |
|
|
Точно такава е.
Абе май го оправих , ама все още са минали само 3 часа, та ако са закрепи още толкова ще пиша
Издържа 5 часа и нещо!!!!!
Сега съм го сглобил и пуснал на 24 часов "burn in) А дано!!! ---(ден по-късно) Изкара си ги -----
Че не споменах , ама съм го обещал на тъщата
Сега по темата:
Преди да подхвана темата бях изтеглил схемата на шасито (вярно че с друго управление, но до там не бях стигнал)
Бях сменил Всички!! електролитни кондензатори в захранващия блок и тези след импулсния трансформатор.
С омметър бях проверил всички резистори и диоди в захранващия блок . Смених Р804 и Р817 , защото единия ми даваше 300к, Р803 и Р811 , защото ми се струваше че греят много, С811 - близо до Р811
BU2508AF , защото на схемата е BU508DF
| asenpp написа: |
Сега съм го включил на базата на транзистора в захранването - тука изглежда огледално!!! при работещ телевизор--(след половин час работа вече е нещо съвсем друго - но телевизора си работи!!!)
|
-Тука се отклонихме малко, но съм изключително благодарен за краткия курс по проверка на телевизор - "Вълшебната лампа"
И така до вчера, когато се оказа че явно проблема е в захранването.
Бяха останали непроверени освен TDA4601 и импулсния трансформатор, само неелектролитните кондензатори, така че ги подхванах тях.
-махам С808, телевизора пали - подозрителен!
-махам С810, телевизора не пали, значи този работи, слагам онзи който беше на С808 (същата стойност), телевизора пали, слагам другия на С808 и продължавам натам.
-махам С809, телевизора пали - подозрителен! Изравям от боклуците един 100pF И пускам!!!
И така 5 часа и нещо. Осцилоскопа на WF1 си показва хубава стабилна картинка през цялото време (по-горе съм се цитирал че след известно време картинката ставаше доста размазана)
С809
на картинката на Dimow се вижда
Гаден, малък, мизерен, ... .... .... .... .... .... кондензатор!!!!!!
Най-накрая, но не на последно място Благодаря на всички отзовали се в темата. Специално на vladimirstanoev , без помощта на когото имаше реален шанс телевизора да срещне кофата
Ами това е . Направихме една хубава , Дълга и според мен полезна тема
Забравих за мултицета, че по-добре Без отколкото Куц.........
Пуснато на: Нед Яну 09, 2011 1:37 am
Три години по-късно: не е мръднал
- припонмих си мъките  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|