| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dim_technik Опитен потребител

Регистриран на: 19 Ное 2003 Мнения: 126 Местожителство: гр.Плевен
|
Пуснато на: Чет Мар 13, 2008 20:45 Заглавие: Търся схемата на TV - NOVA NTV-1437MK |
|
|
Здравейте колеги,търся схемата на това ТВ " NOVA NTV-1437MK",нещо не мога да се преборя със захранването на верт.отклонение и говора.Ето и някои интегрални схеми : CTV 3225 V2 ; 24C02 ; TDA4665 ; TDA8395P ; TDA1013B ; TDA3653B ; 74HCT24IN ; HEF4053BP . Благодаря предварително !  _________________ Човек се учи докато е жив! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Мар 13, 2008 21:20 Заглавие: Re: Търся схемата на TV - NOVA NTV-1437MK |
|
|
| dim_technik написа: | | .....Ето и някои интегрални схеми : CTV 3225 V2 ; ... |
Да почнем от това CTV 3225 V2, че е CTV 322S V2 , след това ползваме бутона Търсене и четем.
Може да помогне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dim_technik Опитен потребител

Регистриран на: 19 Ное 2003 Мнения: 126 Местожителство: гр.Плевен
|
Пуснато на: Чет Мар 13, 2008 22:32 Заглавие: |
|
|
Колега "RC", много се извинявам но просто погледни от кога ми е регистрацията във форума,прочел съм хиляди постове от рода "първо търси а после питай" и ако не съм преминал всички варианти на търсенето,след които не съм открил нищо подходящо, нямаше да занимавам излишно форума.А колкото до сбърканата буква - просто така съм я видял в бързината под лупата. Нищо лично
С уважение :инж.Д.Атанасов
Модерирано от RC
dim_technik, датата на регистрация ми е най-малкия ориентир който ползвам за каквото и да било.
Това 74HCT24IN вероятно също от бързината идва от 74HCT241N.
Другото име на процесора, а не софтуерната версия CTV.... , познато ли ти е?
Също абсолютно нищо лично, но от поста който си написал ми е много трудно да предположа, че си извършил такъв титаничен труд с прегледа.
На обръщението "колега" - въобще не държа. _________________ Човек се учи докато е жив! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Мар 13, 2008 22:52 Заглавие: |
|
|
Ии що не писа кой е чипа в захранването,та аз трябва да гадая че ако е TEA2261 е Phoenix 8555 във файлообменника... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dim_technik Опитен потребител

Регистриран на: 19 Ное 2003 Мнения: 126 Местожителство: гр.Плевен
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 11:31 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Ии що не писа кой е чипа в захранването,та аз трябва да гадая че ако е TEA2261 е Phoenix 8555 във файлообменника... |
Зящото захранването е изпълнено с транзистори,ако трябва ще ги опиша един по един и този път ще си сложа очилата, за да не сбъркам някоя цифра,и да бъда пак овикан! _________________ Човек се учи докато е жив! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 11:41 Заглавие: |
|
|
Бихте ли описали проблема ако обичате,защото ако не греша вертикалното се захранва от ТХО,а говора от ниското захранване на импулсния траф,да не е нещо свързано със захранването на 8362,там майсе правеше със 7805.На този телевизор никага не мисе е налагало да търся схема,отиентирам се по ИС. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 12:57 Заглавие: |
|
|
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=35218
Ето една такава схема. Дано съм я сканирал така, че да се разглежда добре. Две части. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 13:11 Заглавие: |
|
|
Мите,сканирал си я отлично,по-добра е от ноята на шаси F18,но захранването е по друго с TDA4605. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dim_technik Опитен потребител

Регистриран на: 19 Ное 2003 Мнения: 126 Местожителство: гр.Плевен
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 20:01 Заглавие: |
|
|
Повредата отстранена,след ремонт на захранването ,което беше нагоряло яко та се наложи да правя "съчинение по картинка" , се оказа че изправителният диод във веригата на вертикалното на глед и на мерене-здрав но всъщност спукан,след подмяна ТВ-то заработи нормално.Сега остава да оправя standBy-я,но мисля че ще се справя.Благодаря на dima за сламката:
| dima написа: | | ..... ако не греша вертикалното се захранва от ТХО..... |
и на всички отзовали се. _________________ Човек се учи докато е жив! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|