| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 0:32 Заглавие: |
|
|
Проследи PDR веригата която отива на 33пин на процесора. Мразя документацията на Philips! Губя връзката, кое къде отива. Това нещо, трябва да прави контрол на дадени напрежения. Съвсем по спомени, някакъв дребен транзистор околоу захранването, дава утечки, и води до тоя симптом. Провери 7565 и най вече 7566. Ами смени ги за всеки случай. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
нико Нов потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 18 Местожителство: Чирпан
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 5:05 Заглавие: |
|
|
Колеги... Изобщо не е това шасито! Аз досега се ровех по схемите и накрая случайно погледнах снимката на шасито в PDf-a. Ами нищо общо няма Повтарям пак състава: MC44603P , P83C055BBP/173 , 24W04 , TDA8362E , TDA3653B , TDA7056B . Бях пропуснал съзнателно 2 интегралки защото не мисля че там е проблема: закъснителната TDA4665 и секама TDA8395P. Това са всички интегрални схеми. Другото е транзистори и транзисторчета.На капака отзад пише 20PT1482/59R  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 8:59 Заглавие: |
|
|
това ти е шасито!напиши си пощата,ICQ,SKYPE-да ти пратя схема-с твоите чипове _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 9:57 Заглавие: |
|
|
| нико написа: | Колеги... Изобщо не е това шасито! Аз досега се ровех по схемите и накрая случайно погледнах снимката на шасито в PDf-a. Ами нищо общо няма Повтарям пак състава: MC44603P , P83C055BBP/173 , 24W04 , TDA8362E , TDA3653B , TDA7056B . Бях пропуснал съзнателно 2 интегралки защото не мисля че там е проблема: закъснителната TDA4665 и секама TDA8395P. Това са всички интегрални схеми. Другото е транзистори и транзисторчета.На капака отзад пише 20PT1482/59R  |
Ти по снимка ли ги ровиш шаситата или по схема?
Точно тва си ти е шасито.Така и не разбрах ква снимка си гледал,като то отгоре има в началото една скица дето само дето не е чертана на ръка...Ако гледаш нея-заеби.
Какво не ти отговаря като състав и изпълнение-мануала,който ти дадах да сваляш със твоя конкретен телевизор? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 14:41 Заглавие: |
|
|
| Ако си написал правилно модела в заглавието сервизното е в пощата ти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
нико Нов потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 18 Местожителство: Чирпан
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 1:03 Заглавие: |
|
|
Да, наистина е това шасито.Извинявам се за недоглеждането.Бях преуморен в 5 сутринта Последно което мисля е че нещо в драйвера не е наред. След включването на 37кр. на ТДА-то има импулси okolo 3в ( както е дадено в сервизното) за около 1 секунда. Проблема е че на BUT11AF на колектора има около 10-тина волта импулси. Осцилограма L2 се различава доста. Има около 1в правоъгълни импулси. И 3-та транзистора са здрави. Започвам да ровя около тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|