 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
rublahka Активен потребител

Регистриран на: 07 Ное 2007 Мнения: 71 Местожителство: ст загора
|
Пуснато на: Пет Мар 21, 2008 12:23 Заглавие: |
|
|
| ELP тези кондензатори съм ги сменил още в началото!Почнах да си мисля че наистина е трафа,но нямам такъв за проба. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 21, 2008 15:04 Заглавие: |
|
|
| rublahka написа: | | Почнах да си мисля че наистина е трафа,но нямам такъв за проба. | Ако сложиш същия траф ефекта ще е същия. Това на снимката и според мен е фабричен дефект, който се проявява при по-слаб сигнал на антенния вход. Най-ясно се вижда на метровия обхват, без масата на кабела. Ако твърдо си решил да го правиш се приготви за още 7 страници .
Например този кондензатор 47nF(който си махнал) в захр. на Шнайдер е 33nF. Съпротивлението 47К е 33К. Паралелно на първичната намотка е 10nF, вместо 2,2nF. Освен това има и 220pF към маса, който на твоето шаси липсва и т.н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|