| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Съб Апр 05, 2008 22:48 Заглавие: Vestel CTV5555TXT тъмен екран |
|
|
Цитат от стара тема:
Линк
| Цитат: | Попаднах на такъв телевизор модел 5555 TXT.Звука се чува , в горния край на екрана на около 1 см. се вижда около 5-8мм. светла хор.черта иначе целия екран е тъмен ,като увелича SCREN се появява целия растър с обратния ход но без образ.
Пушките са запушени .Захранващото напр. на ХО е 130в. при ето напрежението на ВУ е 225в.И другите напреж. от ТХО са завишени 45в. са 52в. и т.н. с около 10%.Може ли някой да ми каже колко трябва да бъде захр. напрежение със сигурност,Дали на някой му се е случвала такава повреда и евентуално дъмп за този модел ,аз поне не можах да намеря.Шасито е 1AK19E3. Благодаря Ви !
|
Колеги.
Имам същия проблем някой може ли да помогне?
Благодаря.
P.S. Някой изтри предната тема която отворих затова пускам нова
Последната промяна е направена от GSt на Нед Апр 06, 2008 9:21; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 05, 2008 23:14 Заглавие: |
|
|
Никой нищо не е изтрил-просто темата,която беше повдигнал е от преди 4 години и ти изтрих поста и я заключих преди някой без да погледне датата да почне да дава акъли на човека,който вероятно е забравил че я е писал даже тази тема!
Не повдигайте такива стари теми и не пишете по на хората темите.Като имаш проблем-създаваш си своя собствена тема.Като смяташ че другата тема има нещо общо с твоя проблем-даваш просто линк към нея,както е сега.
А ти междувременно си коригирай заглавието
И почваш и по същество.Така с цитиране от други теми-няма да стане.
Като вдигнеш скрийна кво става-има ли растер с обратен ход или няма?
Кадровата работи ли-към отклонителните бобини като потенциал и като осцилограма какво има?
Какво си сменил досега?
Скиваш ли колко имаш да пишеш...
Така със препечатване от други теми само няма да стане номера. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Съб Апр 05, 2008 23:26; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 3:59 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | P.S. Някой изтри предната тема която отворих затова пускам нова | Темата е заключена, но ако беше изтрита, щеше да е по-добре по следните причини:
1. Темата не е приключена и дефекта не е открит. В случая автора е с четири поста и му е простено, но колеги от дълги години във форума, също нямат навика да си приключат темите.
2. Не е ясно какво е правено по ТВ-то, защото ремонта е по мейла и на РМ. | naskonr написа: | | Явно проблема е в TDA 8842 от 46 и 47кр. трябва да се подават импулси към 8351 но на едно от крачетата няма | 3. Ако проблема беше само в тези импулси, на екрана щеше да се вижда половината от образа. Доколкото разбрах от изтрития пост, слушайки автора на темата си се набутал с TDA8842, та това може да се случи на всеки, който реши да я прочете. Off
Иначе готово решение няма, но ако измериш някои напр. и осцилограми, ще ти помогнем да откриеш дефекта. Първо увеличи G2 докато светне екрана(преди да се появи обратния ход), свий хор. размер от VR801(докато видиш двете тъмни ивици отстрани) и след това го увеличи, докато екрана се изпълни точно. При това положение кажи колко са захр. напрежения на Sby и на On. Изтегли си схемата на 11AK19Р3, че се вижда по-ясно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:17 Заглавие: |
|
|
| Екрана е тъмен, а отгоре има една светла ивица около 8мм широка разположена хоризонтално. Растер има. Като увелича скрийна се появява обратния ход. Прегледах захранващите напрежения за пулсации с осцилоскопа и не открих проблем. Освен това има и говор. Сменял съм ТДА8842. Пробвах да пусна апарата и без памет понеже нямах налична и ефекта е същия. Дефекта беше на 100% както описания в старата тема и затова постнах там но нищо. За съжаление телевизора е на друго място и днес ще ходя да го боря пак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:31 Заглавие: |
|
|
на 6 кр. на VO през 100 ом се подава +45в->има ли го?гледам шаси 11ак19Е-3 _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 9:34 Заглавие: |
|
|
| Не съм гледал на вертикалното понеже има растер но ще проверя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 10:21 Заглавие: |
|
|
Гледай,гледай на 6ти крак кво има...Виж и към откл.бобини като постояннотоков потенциал и като осцилограма кво има.
100 омовия резистор,чипа.
И то малко "нероден Петко" ама понеже ще го правиш на място,ако излезе от ВО проблема-не забравяй накрая да отстраниш и причината за това-Бюлетин 49 на Vestel-има го във файлообменника,барабар с картинки(замасяване с жица хомота на ОС)-писано е многократно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 12:05 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | Прегледах захранващите напрежения за пулсации с осцилоскопа и не открих проблем... Дефекта беше на 100% както описания в старата тема | RGB-то може да се гаси от много вериги: ABL, EHT INFO, Beam Current Limit, FBISO, VO_GARD и т.н. Всяка една от тези вериги може да се задейства, ако захр. напрежения са завишени. Хубаво е че си ги проверил с осцилоскопа за пулсации, но основния проблем в старата тема е, че тези напр. са завишени и е добре оттам да започнеш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 19:11 Заглавие: |
|
|
100% сте прави захранващите бяха завишени проблема с тях беше от референса в обратната връзка на захранването (TL431) след подмянята му напреженията се нормализираха но борбата продължава. Картина все още няма  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 23:22 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | напреженията се нормализираха но борбата продължава. | За да се включим и ние в борбата не беше лошо да дадеш малко повече инфо:
1. Има ли 45V на 6кр. на TDA853X? Нищо, че ВО работи и развивките ги има. Без това напр. се гаси RGB-то.
2. Колко волта е напрежението на 8кр./VO_GUARD на TDA853X?
3. Как изглежда SSC-то? Или поне колко волта е напрежението на 41кр./FBISO на TDA8842?
4. Колко волта има на 22кр./BCLIN(Beam Current Limit INput) на TDA8842?
5. TDA6107 проверена ли е?...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|