| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 8:29 Заглавие: |
|
|
| По платката няма друг конектор.А в атача е снимката на платката.А възможно ли е флаша да е омазан ,а да проработи при първото зареждане.Освен ако не са тези припоени точици до флаша ,мястото за конектора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AA Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 730 Местожителство: ВеликоТърново
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 16:23 Заглавие: |
|
|
| Десетте точки до флаша би трябвало да са за JTAG конектор - редичката с масите е спестена Флаша е малко възможно да се омаже от самосебе си но както описваш нещата няма какво много да се направи освен да се препрограмира - било през конектора или като се свали - е няма 100% гаранция че ще се оправи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 18:50 Заглавие: |
|
|
| Не съм виждал такъв jtag конектор ,а и процесора най вероятно не е STI5518 ,свалял ли си радиатора ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 22:42 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Не съм виждал такъв jtag конектор ,а и процесора най вероятно не е STI5518 ,свалял ли си радиатора ? | Не съм.Установих ,че на 124 краче идва по късно +3,3 спрямо основното и реших че е това ,а пък може и да греша .Да го свалям ли ,за да видя какъв е процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 6:40 Заглавие: |
|
|
| Ако ти се занимава може да го свалиш ,ако е на NEC или ALI ще ти дам препратки по руските форуми за JTAG ,но нямам опит в работа с тези процесори - ти реши. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 7:44 Заглавие: |
|
|
Свалих радиатора.
STi5518BVC
D1C-J331PKR
JAUJE0343 е процесора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 8:13 Заглавие: |
|
|
Изводите за JTAG са
TRST - 109 /5518/
TDO - 111 /5518/
TDI - 112 /5518/
TCK - 113 /5518/
TMS - 110 /5518/
Виж тези крачета и проследи дали отиват към контактни площадки ,ако има ще ти пратя схемата и софтуера да се пробваш. Ако няма -лошо ,трябва да поиш направо на крачетата ,не са много ,но с този растер.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 13:18 Заглавие: |
|
|
| Тези изводи отиват на контактни площадки, които са предвидени за конектор и се намира точно зад тунера ,вижда се на снимката.Така че ще стане лесно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
capitani Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007 Мнения: 520
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 21:14 Заглавие: |
|
|
| И от мен един дъмп тук за приемник без MPA и CPA.А тука е схемата за JTAG. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|