| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 10:06 Заглавие: |
|
|
Да Гост,наистина са малко многко,но подозирам,че milenjs е извадил само платката на кинескопа,а не е извадил и лалето. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 10:11 Заглавие: |
|
|
Тъй като съм запознат с творчеството на автора на темата дори и не може да се предполага кое е разкачено,разпоено,извадено и т.н.Да беше разпоил поне захранването на видеоусилвателите да мери директно на него.Когато някой пита за съвет и иска съдействие да упоменава какво точно прави при ремонта. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 10:14 Заглавие: |
|
|
| Добре, приемам критиката, извадих само платката на кинескопа - затова и напрежението без товар е 256В. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 10:19 Заглавие: |
|
|
Добре де,премери захранването висящо и след това вързано и с извадена платка на кинескопа и махнато лале.Какъв е резултата от двете измервания? _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 11:40 Заглавие: |
|
|
| мармот написа: | | Какъв е резултата от двете измервания? | Той го е написал(256 и 350), ама няма кой да чете! За кинескопа съм съгласен с теб, че може да се измери преди да се смени. Трябва да вдигне трите съпр. към RGB-катодите и да види точно от кой идват тези 350V, а след това да откачи и да измери G2, да не е литнало нагоре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
arcov Активен потребител

Регистриран на: 17 Юни 2005 Мнения: 80 Местожителство: Yambol
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 13:42 Заглавие: |
|
|
| А 200 в има ли на видеоусилвателите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 15:00 Заглавие: |
|
|
Извинявайте че не отговорих какво стана но трябваше да побачкам малко та сега остана време да погледна отново апарата.
Какво стана - разкачих само захранването на видоусилвателите от платката за да видя как ще повличе това на напрежението върху кондензатора. Ами ТВ-то не тръгна, по точно излиза от Стенбай (светва зелено) но не клати ТХО-то .
Възстанових връзката - пак не тръгва. Закачих се с осцилоскопа на базата драйверния транзистов на ТХО-то за да видя дали има импулси - още при докосването на спойката със сондата ТВ-то тръгна (естествено пак с бял екран). Спрях го, пуснах - отново същата работа - светва зелено но без импулси към транзистора. На 48 крак (HOut) нищо не се клати (8в постянни), по sda с scl върви някакъв обмен. Пробвах и с запис на флаш - нищо. Захранена с 5В.
Друго което забелязах бе че явно ТВ-то е падало и в резултат на това има две пукнати пътеки (в момента са ОК, някой колега ги е възстановил добре).
Направо се чудя какво да правя, най-вероятно има пукнато по платката и сега се е прекъснало гледам но за в момента нищо.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 15:38 Заглавие: |
|
|
Когато не тръгва хоризонталното какво става на 49-и крак?Къде са спуканите писти?Около тхо? _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RAI Опитен потребител

Регистриран на: 24 Ное 2004 Мнения: 260 Местожителство: SMOLIAN
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 16:23 Заглавие: RE: |
|
|
Втори кондензатор на В+ !!!
RAI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 16:24 Заглавие: |
|
|
| На 49 крак (LFB_SSC) - в стенд-бай 0.8В, в работен 2.5В, на осцилоскопа нищо като импулси. Пукнатите писти бяха масата на ТХО-то и крака към XO-то но както казах сравнително добре възстановени. Направо ме хвърля в тъча - не иска да запали...пък после пак да го мъча. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|