 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 29, 2008 9:40 Заглавие: |
|
|
Какъв е точно проблема с 8-те волта?Не тръгват,тръгват с променени стойности или тръгват нормално и се спират?Тръгваш от IC6202 и продължаваш до частта за аудиообработка-MSP,усилвател за слушалки и т.н. в този регион.Интересно е дали ако прекъснеш захранването на MSP пак ще сработи защита като не го намери по шина.Пробвай. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ilian_cho Опитен потребител

Регистриран на: 14 Фев 2006 Мнения: 469 Местожителство: dupnitca
|
Пуснато на: Чет Май 29, 2008 13:51 Заглавие: |
|
|
| Подмених IC6202. Разликата е , че сега след около 5-6 секумди минава в стенд бай. Нищо повече. Подадох външно напрежение , при което консумацията е около 300 милиампера но положението е същото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 29, 2008 14:41 Заглавие: |
|
|
Какво наложи смяната на управляемия стабилизатор? | Цитат: | | Какъв е точно проблема с 8-те волта?Не тръгват,тръгват с променени стойности или тръгват нормално и се спират? | Отдавна не се бях самоцитирал,но сложната ситуация и мистерията,витаеща около въпросното чудо на техниката,го налагат.Започни да разкачаш една по една интегралните схеми подвързани към 8 волта и кажи какво става. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ilian_cho Опитен потребител

Регистриран на: 14 Фев 2006 Мнения: 469 Местожителство: dupnitca
|
Пуснато на: Чет Май 29, 2008 16:38 Заглавие: |
|
|
| Вместо 8 бяха 7,3 волта. Смених стабилизатора сега изкарва 8 волта и след около 5 сек минаваики в стенд бай 8-та волта изчезват защото захранването спира 16-та волта на първото краче на стабилизатора.Това е в общи линии и мисля да спра да се занимавам с него. Едно по едно откачах мсп-то а2163, 45558 усилвателите, тунер, краино стъпало за звук, и двете 8574, и т.н.т. Положението е същото и мисля да се отказвам от него. Благодаря на всички отзовали се. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|