| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 12:48 Заглавие: Tърся схема на Teletech CTV1405TX |
|
|
Търся схема на TV Teletech CTV1405TX. Шаси не открих да пише. Състава е: захранване с транзистори - крайния е ST1802HI. Процесор (на малка, обърната платка) - ST92T195D7B1. Видео/синхро - STV2247H. В.О. TDA8174A. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 14:27 Заглавие: |
|
|
| Изпратих Ви нещо подобно, което предполагам ще свърши работа. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 14:46 Заглавие: |
|
|
| Шасито не е ли 11АК36. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 16:15 Заглавие: |
|
|
@ helios - Не е 11АК36 за съжаление. Не отговаря и на схемата от bobitv - Има прилика, но захранването при мен има 5 изправителни диода в "студената" част - по това прилича на захранването на т. нар. CHINA color TV_ chassis SS2. Освен това паметта е 24С16. Както и да е, мерси, може би ще ми свърши някаква работа. Засега съм установил, че паметта (чипа) не е в ред. Нова обаче нямам, без нея не тръгва (като може и друга повреда да има). Иначе процесора пуска импулси по SDA и SCL, но си стои в StBy. Има генерации на кварца. Ще взимам нова памет и тогава ще решавам. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юни 17, 2008 11:23 Заглавие: |
|
|
Проблема се оказа като в тая тема. Също и тук е подобно. Моля някой колега (май Дима трябва да е, ако има тая възможност) да ми съдейства. Предполагам, че и начина на влизане в сервизното меню ще ми е нужен. Благодаря предварително. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юни 17, 2008 11:25 Заглавие: |
|
|
Проверете си пощата. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юни 17, 2008 21:21 Заглавие: |
|
|
Благодаря на Дима, изпратеното ми помогна много. Чипа памет беше дефектен, а с празна памет тръгваше, но бутоните на панела работят не според предназначението си. Остана само да направя лека корекция на вертикален размер - като донесе клиента дистанционното. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sLOw_DaNCe Нов потребител

Регистриран на: 09 Фев 2008 Мнения: 4
|
Пуснато на: Нед Авг 10, 2008 22:35 Заглавие: |
|
|
| Добре, едно не разбирам само как може този форум да е полезен и на друг като си пращате схемите на пощата. В момента имам нужда от схема на същия телевизор, някой ако е възможно да даде линк или да ми я прати тогава на [email protected], макар отново да допуснем същата грешка ..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|