| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юли 22, 2008 11:56 Заглавие: |
|
|
В момента нямам изправна памет, но имам една, която не "помни" - с нея обаче всичко е ОК, с изключение на "помненето" - довечера ще ми донесат нова (дано има във Враца).
P.S. Всъщност по-удачно е да кажа, че тая с която пробвам изобщо не работи - без нея е същото както и с нея.
P.P.S. - Благодаря на всички. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Вто Юли 22, 2008 13:42 Заглавие: |
|
|
| А за да се включва от ДУ ,без да ползваш бутоните от локалната клавиатура, трябва да смениш C230 47 мкф |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rumen va4ev Опитен потребител

Регистриран на: 29 Яну 2004 Мнения: 239 Местожителство: montana
|
Пуснато на: Вто Юли 22, 2008 18:57 Заглавие: |
|
|
Може да запишеш FF в паметта т.е. да я изтриеш и без да я сменяваш ще се оправи. _________________ Skype: r_va4ev |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Юли 22, 2008 21:21 Заглавие: |
|
|
Не върви с тоя ТВ - поставих друга памет и в началото всичко ОК, но след известно загряване пак се получава така, с изключение на това, че вече не тръгва на AV, a както си трябва - на канал. И така всеки път - след изключване от мр. ключ. в началото включва добре, но след известно време (минута, не повече) включването става проблемно - оказа се че с нещо като двойно кликване се включва бързо, но с единично натискане не става. Смених транзисторите и кондензатор един във веригата на reset, без успех.
P.S. C230 съм го сменил. Сега намирам, че от С344 може да е - утре ще пробвам. Интересно, ако е от него, защо студен е добре!?
P.P.S - Да, точно С344 (1000uF/25V) се оказа, че е причината. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ДИНКО 7804 Активен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2008 Мнения: 55
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 20:37 Заглавие: |
|
|
Тоз номер става при FUNAI не помня точно модела но имаше един кондензатор 3300мф в 12 те волта и после стават на 5 за процесора и паметта!Като му падне капацитета при натискане на бутон от дист пулт напрежението рязко пада и затова не изпълнява команди!Това че влиза в ав често е от паметта но се случва и от процесора да е !След презапис на бина не се ли оправи махаш транзисторчето дето го играе ключ за ав
Коригирах ти поста.И на теб ли трябва да ти се обяснява че имена на марки се пишат на родния им език |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 20:51 Заглавие: |
|
|
Funai MK6 с бин? Че защо ли ще му е, когато всички настройки са с тримери? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 21:02 Заглавие: |
|
|
Tokio
,добре че Фишев в момента го няма.  _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 21:44 Заглавие: |
|
|
Как ще го има, ей го де пече кюфтетата
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Юли 23, 2008 21:46 Заглавие: |
|
|
Гледам, че в заглавието има дописано нещо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|