| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 10:06 Заглавие: |
|
|
| Смених дъмпа с такъв от работещ телевизор същия модел но друго изпълнение на шасито. Ако някой има от шасито което съм посочил, мля да ми го изпрати, а ак не се намери ще поръчам процесор |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 10:28 Заглавие: |
|
|
Изчакай и намери точен дъмп.
Да смениш проца добре,ама файдата ще е никаква. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 13:40 Заглавие: |
|
|
Увеличить фото »»
Увеличить фото »»
Дъмпа в атача. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Авг 05, 2008 18:24 Заглавие: |
|
|
След като пробвате точния дъмп или преди това направете проба без памет и със празна памет.Рано е оше да се сменя процесора.Напрежението което измервате трябва да е 3.3V a не 3.7V. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 9:17 Заглавие: |
|
|
питах с празна памет, нова програмирана с изпратения дъмп. Резултата е същия. Ако някой има схемата моля да ми я прати. През това време ще проследявам връзките да видя защо вмест 3.3В напрежението е 3.64В.Дано това да се окаже.
По шасито няма нито един стабилизатор от серията 78хх. За първи път срещам такова шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 9:46 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Ако някой има схемата моля да ми я прати. |
Дай пълния състав на ТВ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 10:29 Заглавие: |
|
|
Аз мисля, че това е схемата. 3.3V се правят от ценер диод, така че може да е повече от 3.3V. Но това не знам колко е от значение. свли тук _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 12:38 Заглавие: |
|
|
Замяната на резисторната матрица с такава от друг TV може да се окаже не съвсем удачна.Преди това трябва да сме сигурни, че стойностите на резисторите е същата по местоположението им.Ако по някаква причина защитата от деца е останала включена,тогава не би трябвало да действа нито един от бутоните.Щом има действие макар и не точно на бутоните означава ,че или има променена стойност на резистор в матрицата, утечка в единствения кондензатор или нещо в захранването не е точно.Освен това ако дъмпа е за друг TV , е все едно ,че сме включили друга резисторна матрица .По скоро може да направите обратна проба ,от неработещия ТV на работещия,дъмп и бутони.Поне донякъде ще си изясните дали са съвместими.
 _________________ LZ4XH
Последната промяна е направена от Dimow на Сря Авг 06, 2008 12:54; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 12:47 Заглавие: |
|
|
cpu TDA9341PS/N3/A/1999
P1VJJ
CK4731
ВО LA78040
транзистори 2SD1555, 2SD5035
НЧУ AN17823NA
памет 2408 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Авг 06, 2008 13:51 Заглавие: |
|
|
А от дистанционното работи ли си всичко коректно.Ако е така не виждам смисъл от смяна на процесора,който според мен сигурно е дефектирал в тази си част.
Модерирано от RC
Цитат от първия пост:
| iwkom написа: | | Проблема е ,че при натискане на бутоните на телевизора не работят според предназначението си. Даже единия не действа. С дистанционното работи нормално... |
_________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|