| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пет Авг 15, 2008 13:09 Заглавие: |
|
|
| Като го пуснеш с трафчето,провери на 41крак на TDA8361 появява ли се нещо.Проверката с осцилоскоп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Zhivko Zidarov Нов потребител

Регистриран на: 19 Авг 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Съб Авг 16, 2008 10:16 Заглавие: |
|
|
| Осцилоскоп нямам, но отпоих връзката между 41 на TDA8361 и 1 и 3 на TDA3654. Картината е следната. Черта, растер около 3,4 сек., отново черта и пак. След това запоих кабелче на 41 (при отпоена връзка) и хванах другия край с ръка. Имам растер, говор. напрежението на 41 става 2.5V. А сега на къде? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Авг 16, 2008 12:15 Заглавие: |
|
|
На 40пин на TDA 8362 трябва да има задължително 3,7v за да работи генератора за хоризонтално отклонение.А за вертикално отклонение 2,8v на 42пин.
Погледнете в атача за подробности.По-добре в следващия атач,в този е само за хоризинталната развивка .
Извинявам се за грешката.  _________________ LZ4XH
Последната промяна е направена от Dimow на Пон Авг 18, 2008 9:09; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Zhivko Zidarov Нов потребител

Регистриран на: 19 Авг 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Съб Авг 16, 2008 14:55 Заглавие: |
|
|
| Напрежението беше 3.3V. Направих го 3.72V, но генератора не сработи. На схемата която имам ( а тя е доста размазана и трудно четима) напрежението от ПИН 41 на TDA 8361 отива директно на R3424 (3.9к) и след това на ПИН 1 на TDA 3654. Замервам съпротивление от 24Мом между ПИН41 и R3424 и 11k между пин 41 и маса. Според мен нещо блокира генератора. Ако някой има по-четлива схема, моля да ми я прати. Предварително благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 16, 2008 17:10 Заглавие: |
|
|
| Zhivko Zidarov написа: | | На 10 и 38 - 8.04V | На 38кр. не може да има 8V, виж къде си сбъркал. | Zhivko Zidarov написа: | | Същото напрежение (~2.1mV) е и на 41PIN на TDA 8361. | Тук на DC ниво +2,5V трябва да има верт. импулси 1,5Vp-p. Като нямаш осц. виж поне къде се губи пост. напрежение: +29V -> R3401 -> R3403 -> R3406 -> 41кр/2,5V.
На 40кр. е хор. генератор, верт. е на 42кр. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Авг 18, 2008 9:56 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | На 40кр. е хор. генератор, верт. е на 42кр. |
Да точно така е.Извинявам се за грешката.
Затова картинката се променя и елементите за проверка също .Вижте в атача.
| Zhivko Zidarov написа: | На 42 - 2.7V
|
Което ме кара да си мисля, за дефект на генератора в ТDA8362. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Авг 18, 2008 13:35 Заглавие: |
|
|
| Zhivko Zidarov написа: | На схемата която имам ( а тя е доста размазана и трудно четима) напрежението от ПИН 41 на TDA 8361 отива директно на R3424 (3.9к) и след това на ПИН 1 на TDA 3654. Замервам съпротивление от 24Мом между ПИН41 и R3424 и 11k между пин 41 и маса. Според мен нещо блокира генератора. Ако някой има по-четлива схема, моля да ми я прати. Предварително благодаря!
|
Наистина е много нечетлива. На TDA8362 ,41 пин е входа за обратна връзка и не би трябвало да има директна връзка към 1пин на TDA3654.Ако обратната връзка не функционира генератора спира,Затова , проверете елементите и . _________________ LZ4XH
Последната промяна е направена от Dimow на Пон Авг 18, 2008 14:25; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Авг 18, 2008 13:45 Заглавие: |
|
|
Dimow Е най накрая писа за този 41крак, не четеш ли горните постове Изчакай да видим питащия какво ще каже.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Zhivko Zidarov Нов потребител

Регистриран на: 19 Авг 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Пон Авг 18, 2008 17:04 Заглавие: |
|
|
TV вече работи. Оказа се прекъсната пътечка свързваща R3403 с R3404, R3405, R3406. Пътечката минава между крачетата на кондензатор C2417. Кондензаторът е сменян доста грубо и може би тогава е повредена пътечката. След въстановяването и TV работи.
Благодаря на всички!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|