| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Пон Сеп 01, 2008 22:00 Заглавие: |
|
|
| Досега съм ремонтирал много ДВД-та но не ми се е налагало да сменям драйвер. Послушай съвета на helios. и тогава продължи нататък. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 9:30 Заглавие: |
|
|
EMOBOG,грешиш.Чипа загрява защото мотора го товари .Развърти го както те съветва helios и ще видиш че макар и временно ще започне да работи. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 17:05 Заглавие: |
|
|
| пръснах му спрей през отворите заработи на едно си-ди на някои пътечки но на друг работещ диск не ще.Отдолу на главата има два потенциометъра. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 17:25 Заглавие: |
|
|
Тия потенциометри не ги барай.Раздвижи и двата двигателя/тоя дето върти диска и тоя дето мести оптиката насам натам/ по начина по начина описан по горе.Или сваляш двигателя слагаш малко спирт и развърташ с външно напрежение5-6 волта,след това капваш масълце и пак така.Идеалния вариант е да се сменят с нови. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MockoB Нов потребител

Регистриран на: 30 Юни 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 20:00 Заглавие: |
|
|
| Също така можеш да погледнеш на изхода на драйвера към плюса на шпиндел мотора има един резистор, обикновено е със стойност, от 1 до 2.2 ома, дали не си е променил сотйноста. Ако това е така, дори и работещ шпиндел да сложиш пак няма да развърта нормално. Но според мен също проблема ти е в мотора. Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EMOBOG Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2006 Мнения: 116
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 20:02 Заглавие: |
|
|
| тръгна!!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 21:02 Заглавие: |
|
|
Ами напиши как. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iwkom Опитен потребител


Регистриран на: 16 Май 2008 Мнения: 517 Местожителство: гр.Чирпан
|
Пуснато на: Вто Сеп 02, 2008 21:20 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | защото съм от провинцията а и нямам тестер да го проверя |
Ние в провинцията не разполагаме с резервни части. Развали ли се нещо направо си го сменяме с ново. и щом не отговаря как е тръгнтало-значи е станало точно така  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Сеп 03, 2008 8:53 Заглавие: |
|
|
| EMOBOG написа: | | причината не е в самия мотор а в електрониката която го управлява |
Това как го установи.Направи ли процедурата със спрея-както казаха колегите.Елементарна проверка-слагаш диска,слагаш си пръста на драйвера -като почне да търси диска ако загрее рязко-работат ясна -мотора _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|