| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 16:48 Заглавие: PROLUX 14 JLP неизвестен резистор |
|
|
Търсих в файлообменника схема на този т-р , но не намерих.
Също в търсене на схеми от форума - надежда няма .
Проблема ми е в прегорял резистор R 462 във веригата на отклонителната система .
Паралелно на този резистор е свързан диода D 408, анода е към маса . катода към минуса на С 460 последователно са свързани след това бобина , L 441 и от там в отклонителната система.
Ако някой колега има такъв телевизор за ремонт в момента ,моля да ми окаже съдействие _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 17:35 Заглавие: |
|
|
| Паралелно на този резистор е свързан диода D 408, анода е към маса . катода към минуса на С 460 -тези елементи трябва някъде да са шунтирани от кондензатор от около 400nF/250V, тангенсовия, да не е прекъснал? Проверете L441 да не е окъсила?. Този резистор по тв. схемите е от порядъка на 22кΩ/2W |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 18:38 Заглавие: PROLUX 14 JLP неизвестен резистор |
|
|
Кондензатора е 390н/200, а изгорелия резистор е 0,250 вата _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 19:07 Заглавие: |
|
|
| Гледайте по Ch. CTV5A-ST схема , може да е същото... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 19:25 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Търсих в файлообменника схема на този т-р |
А кой ще напише състава на ТВ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Окт 13, 2008 20:42 Заглавие: |
|
|
Кондера 390 нф може да е прекъснал...., тогава Резистора дими.
Последната промяна е направена от takiev на Пон Окт 13, 2008 20:51; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 9:37 Заглавие: |
|
|
На Коцев му е лесно че картинка е показал
 _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Веско Хаджийски Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2006 Мнения: 205 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:01 Заглавие: PROLUX 14 JLP неизвестен резистор |
|
|
по тази схема съвпада (CTV5A-ST )
на шасито има надписи ;TU56С20- 1M JLP7.820.650
CD3728Q MAIN PCB _________________ Веско Хаджийски
в скайпа veskotv |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Вто Окт 14, 2008 10:08 Заглавие: |
|
|
| написа: |
А кой ще напише състава на ТВ  |
В текста:
Задължително опишете пълния състав - процесор и основни интегрални схеми (видео,аудио,вертикално отклонение,захранване-описание) Това е особено важно за съвременните телевизори, където в еднакви модели и дизайн се монтират различни шасита!
..Фрагмент от правилата, Веско  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|