| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 19:23 Заглавие: |
|
|
| Ами да . Тя принципно е захранена +5 и маса. и по 3-тия директно в радиото. Смятам да пробвам на друго радио . Ако не в сервиза да се гарчат ама колко ли ще ме оскубят.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nobodyshadow Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004 Мнения: 413 Местожителство: Сливен
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 19:34 Заглавие: |
|
|
Ами как става самото "цъкане"на различните функции?Гледам има някакви контактни площадки?Някакви пластинки окъсяват различни контакти?Да не ти седи някой контакт постоянно натиснат? _________________ Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RM Опитен потребител

Регистриран на: 16 Сеп 2008 Мнения: 680
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:01 Заглавие: |
|
|
in-пина мери потенциал и по това разбира коя е функцията.
Мери на иформационния изход(на платката) при различни функций
трябва да има
различни потенциали.
провери за С на входа трябва да има. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:04 Заглавие: |
|
|
| Rm Мерси за съвета. Но за жалост ще трябва да дойде петък за да разчагаркам радиото. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:06 Заглавие: |
|
|
Пробвай от третия проводник да вържеш резистор примерно 1 килоом към маса (или към +5, но по-вероятно към маса да трябва) като му подаваш захранване на лоста, където трябва, но без сигналния проводник да е вързан в радиото. Ако така отчетеш различни напрежения при различни функции от лоста -> значи лоста е ОК. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:13 Заглавие: |
|
|
| Дам получават се различни напрежения в този импровизиран делител. Значи е ереме да разрачкам радиото. Без това трябва да видя защо не чете дискове...Благодаря за бързите отговори . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:23 Заглавие: |
|
|
Ако се получават само с включен допълнителен резистор, значи може и да е простичко - в радиото да се е прекъснал съответния резистор или въобще този вход.
Другия вариант е изгорял защитен обратен диод към + или вход на интегрална схема.
Успех  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Mhz Опитен потребител


Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 119 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Ное 30, 2008 20:27 Заглавие: |
|
|
Благодаря tropper .Може да отворя тема за радиото нещо ако не разбера какво е в него или ме самнява в петак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|