| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 11:21 Заглавие: AKAI 2107 свит отдолу |
|
|
| Брех това акайче ме озори. всичко по ВО е прекопано и оплевено, напрежението за ВО е 23В. Претърпявало е в миналото завишаване на напрежение, но е било грамотно отремонтирано. Не мога да го оправя това свиване от долу от порядъка на 1-1,5 см. Руснаците казват че е от AN5601 но нямам за проба. Някакви акъли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 11:34 Заглавие: |
|
|
| Според мен ориентацията ще стане по-лесно с датата на AN5601 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 11:47 Заглавие: |
|
|
| Мда, с изключение на осцилограмата на 31 пин, всичко останали са като по учебник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 11:51 Заглавие: |
|
|
Зависи как е свиването. Ако е плавно - изходния кондензатор и малкото за обратната връзка (линейността). Ако е като отсечено - ниско захранване - виж за повишена стойност на резистор в захранване - трябва да го докараш към 26V. А ако не може да доразпъне и тринера е в крайно положение - омовия резистор последователно с ОС към маса. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 12:01 Заглавие: |
|
|
| Подай му вънщно 25,26волта и виж как е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
| От захранването ще да е, но толкоз си подава ТХО-то, сменях и диода, и резистора окъсявах, не вдига повече от 24в. сега ще му подам една навивка още да видим. Иначе размера си го разпъва предоволно. Но от долу си е и подвито като че ли малко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 12:25 Заглавие: |
|
|
| А другите напрежения към и от ТХО как са? Да не са занижени и те.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 12:30 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | с изключение на осцилограмата на 31 пин, всичко останали са като по учебник. | Провери кондензаторите от 32 до 35 пин.
Последната промяна е направена от vladimirstanoev на Сря Дек 17, 2008 12:32; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 12:31 Заглавие: |
|
|
Няма промяна, и с 23 и 26в все тая, отдолу седи леко по светла ивичка, така ще го ръси попа май (както казва бай Иван Коцев).
П.П.
След поредното обръшане на шасито ( за кой ли път) светлата ивичка изчезна, не знам и аз как стана, сега се иска само да се измести маалко надолу изображението и всичко ще е наред. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Сря Дек 17, 2008 15:06 Заглавие: |
|
|
| Разкачих R410, слезе малко надолу и му сложих капака. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|