| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:25 Заглавие: NEO 2159-сам стартира автонастройка-решено |
|
|
Колеги телевизора е с проц-MICRONAS- VCT3831A C4 - епром 24c16
Както си работи на програма , изведнъж сам започва да избира на автонастройка-каналите ги запомня,но като изреди всички обхвати-зацикля отначало.Спира да избира с ОК-на пулта но след няколко секунди пак се самостартира
Слагах празна памет,друг кварц,махах и фотоприемника,чистих с коресилин платката за всеки случай -но без резултат
Имам съмнения за процесор -ако някой има идеи -нека сподели
Благодарности предварително _________________ http://gallery.devinbg.org/main.php?g2_itemId=97
колкото повече научавам---разбирам ,че нищо не знам
Последната промяна е направена от sabi69 на Чет Дек 25, 2008 8:53; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 12:43 Заглавие: |
|
|
Махнете за всеки случай бутоните. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 13:43 Заглавие: |
|
|
| и след това вдигни крачето на проца |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 15:28 Заглавие: |
|
|
Ама и съпротивление 10к(примерно) на вдигнатото краче, към захранването на проца да сложи. Иначе не се знае как ще е ? _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 17:00 Заглавие: |
|
|
засега задържа без бутони - интересното е,че бутоните нямат никакъв лекаж дори и на 200MO - ще слагам един по един да видя какво ще стане _________________ http://gallery.devinbg.org/main.php?g2_itemId=97
колкото повече научавам---разбирам ,че нищо не знам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
savatv Активен потребител

Регистриран на: 06 Авг 2008 Мнения: 71 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 17:02 Заглавие: |
|
|
| Наскоро имах такъв проблем. Оказа се бутонът за AV лекажен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Krasimir . Yovchev Активен потребител


Регистриран на: 20 Окт 2008 Мнения: 82 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 18:38 Заглавие: neo |
|
|
| Сменяй всичките микрети, за да, нямаш ядове, от тях е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Сря Дек 24, 2008 23:58 Заглавие: |
|
|
| Пробвай ги с напрежение и ще видиш веднага този ,който е ликажирал и 15v са достатъчни.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maistor trichko Активен потребител

Регистриран на: 12 Дек 2008 Мнения: 58
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 6:59 Заглавие: |
|
|
| И аз така ги пробвам,само че слагам един високоомен резистор/500к-1м/,и меря напрежението след него.При най-малка утечка започва да мърда.Така съм пробвал и диоди,кондензатори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Чет Дек 25, 2008 8:53 Заглавие: |
|
|
Благодаря колеги - оказа се един от бутоните ,само не разбрах на коя команда е -тъй като ги бях свалил всичките
Весела Коледа на всички _________________ http://gallery.devinbg.org/main.php?g2_itemId=97
колкото повече научавам---разбирам ,че нищо не знам |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|