 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hunterS Нов потребител

Регистриран на: 10 Яну 2009 Мнения: 36
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 18:05 Заглавие: |
|
|
Това за произвола и за времето на Лондон беше велико благодаря за съветите полезно е ако не се справя имам план Б програматор универсален от Млад конструктор но не остава ред да си събера акъла и да пойна елементите но ще се наложи маи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:15 Заглавие: |
|
|
| hunterS написа: | | имам план Б програматор универсален от Млад конструктор |
Отново неудачен план, Провери в комет за оргинален програматор с USB. Цените са чудесни и спестяват много главоболия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Яну 18, 2009 23:33 Заглавие: |
|
|
| Петров написа: | | Провери в комет за оргинален програматор с USB. |
Е, не е фатално да е на USB (макар че е доста удобно). Това което трябва задължително да има, е: 1) собствено захранване 2) буферирани шини за данни 'напред' и 'назад', и въобще на всички сигнали, които текат между ПИК-а и компютъра (Vdd и Vpp са също сигнали!) 3) ICSP конектор за програмиране директно в крайната платка.
Такива могат да се вземат онлайн за примерно $50 (плюс още десетина, ако искаш хубав ZIF цокъл)
При тази цена не си струва изобщо да се мъчиш с 'уж програматори' без буфери и активна електроника.
Ако ще купуваш 'оригинален', проверявай дали е съвместим с безплатните софтуери (примерно IC-Prog), щото с някои производителя прави магарии, пуска ги евтино, но после се оказва че работят само с няколко чипа (което е основно заради умишлено ограничен софтуер), и трябва да купуваш още и още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunterS Нов потребител

Регистриран на: 10 Яну 2009 Мнения: 36
|
Пуснато на: Пон Яну 19, 2009 17:48 Заглавие: |
|
|
Съгласен съм със вас но за сега не ми трябва за професи онални цели а и незнам какво е това комет много го споменават магазини в София може би незнам но аз съм от Бъргас сигурно с куриери ще е пазарлъка но до момента понеже не се бях занимавал и нямаше и кои да питам и се купувах и се ще стане но май само си давах кинтите на вятъра може би ще пробвам първо план Б че почва да ме е яд дет расих толкова а ще убират праха тука не е работа само да купуваш и да си вътрешно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hunterS Нов потребител

Регистриран на: 10 Яну 2009 Мнения: 36
|
Пуснато на: Чет Яну 22, 2009 19:29 Заглавие: |
|
|
| Някои може ли да ми каже мнение за USB програматор Brenner8. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|