 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 24, 2009 17:00 Заглавие: |
|
|
Не ми стана ясно само, дали питащия знае какво е 'резистивен делител', или всички си говорим просто ей така?
А пък колегата RM малко драматизира шумовете на вграденото АЦП се премахват тотално, като издадеш команда sleep и инструктиращ АЦП-то да те събуди, като свърши конверсията. Регистрови шумове не знам какво наричате... Пък скалирането е едно умножение и едно деление, и кода е copy/paste
Така или иначе, аз не съм убеден че проекта е подходящ и изпълним за начинаещ. Трябва или от хардуера да разбираш, или от фърмуер на ПИК-ове. Не може хем да не знаеш напрежение как се дели, хем да не си работил с ПИК преди, и да ти се получи...
П.С. Сега видях, че питащият иска "клас на точност" 0.5%, което означава, че не разбира от волтметри вече съм убеден, че само си говорим... _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Фев 24, 2009 18:31 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Сега видях, че питащият иска "клас на точност" 0.5%, което означава, че не разбира от волтметри |
Защо ,кое те тревожи ? BTW ,вграденото АЦП в ПИК овете ,на кой принцип работи ,явно не е двойно интегриращо като 7106 ,или бъркам ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|