Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с разпознаването на дискове с NEC DVD-RW 1300A 1.0C

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
s-type
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 26 Фев 2005
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 0:38    Заглавие: Проблем с разпознаването на дискове с NEC DVD-RW 1300A 1.0C Отговорете с цитат

Здравейте,скоро намерих този форум и виждам ,че хората тук са сериозни и коректни,мисля че тук е точното място кадето мога да напиша и моя проблем, а той е следния:Имам запивачка NEC DVD-RW 1300A ,от скоро вече не може да пише DVD както и да ги чете.Просто си отказа,изведнъж както си работеше.В момента може да записва само обикновенни CD дискове,записва ги перфектно.При тестване с NERO CD SPEED се четат без грешки.НО проблема ми е следния ако диска е мултисесия и искам да допълня нещо , NERO-то ми казва че диска е мулти сесия но е READ ONLY CD и съответно не ми дава да допълня нищо тъй като сперед записвачката диска е затворен.А най интересното е че понякога диска си се разпознава коректно и ми дава да допълвам(става въпрос за един и същ диск който преди това е бил "уж"затворен)Това ми е проблема ,защо става така?Пробвал съм с различни версии на фирмуера
ефекта е нулев,сега съм с последния 1.0С.Оптиката е чиста ,чете перфекно.Пробвах също да увелича/намаля силата на лъча на лазера също няма ефект.Отстрани до фокусната леща на оптиката има нещо като оптична 2ка,с 2 пъпки прилича на приемник предавател?Интересува ме някои знае ли начина по който записвачката ПРОВЕРЯВА какво е състояние на диска дали е мултисесия или е вече затворен?Това в първите сектори от диска ли се
прочита или оптиката прочита някаква "скрита" от потребителя информация.Ако някои може да да помогне със съвет или да ми обясни точно как става разпознаването на дисковете по подробно ,ще му бъда много благодарен .Благодаря предварително за всеки полезен съвет. s-type
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 17:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай записвачката на друг компютър. Току-виж се оказала ОС. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ppetroff
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Фев 2005
Мнения: 194
Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2005 18:54    Заглавие: Re: Проблем с разпознаването на дискове с NEC DVD-RW 1300A Отговорете с цитат

Да колега не казваш дал си я пробвал на друг компютyр или windows. Както по всяка вероятност знеш windows прави понякога невероятни грешки и не може6 да си представиш от каде ти е дошлъл проблема.
_________________
Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
s-type
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 26 Фев 2005
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2005 1:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвал съм я на служебия компютър ,както и в къщи.Единия е с WinXP Sp1 а друия WinXPSP2 с проблема си остава,пробвал съм и с различен софтуер за запис-проблема не е в платформата и софтуера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Дефекта се очертава хардуерен - в записвачката. И сигурно няма да чете толкова добре, но е трудно да се усети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен,най вероятно проблемът ти е в записвачката!
-ако си я разглобявал и си стигал до лазерно оптичната глава??- поясни, дали видът от тези с две фокусиращи системи и лещи в един модул?? Rolling Eyes
_________________
Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2005 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес се мъчих с 2510 с подобни симптоми, оказа се лентовия кабел и след подмяната му записвачката заработи нормално. Твоята е по стара и е много вероятно да е свършил оптичния пикап.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
s-type
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 26 Фев 2005
Мнения: 6

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 3:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Rockton как да разбера дали оптиката ми е от тези с две фокусиращи системи и лещи в един модул.Вижда се само че има 2 излъчвателя(незнам дали така се казват точно) и един приемен блок. zxcr С кояпрограма да я тествам дали чете добре,аз ползвам NeroCDSPEED като при тест много рядко дава C1 & C2 грешки,повече са само на CD_RW дискове.Може наистина да е от тъпия лентов кабел но как да разбера като нямам друг такъв
ПС:Някои знае ли как записвачките при разпознаването на диска определят дали диска е writible,защото при мен сесиите се разпознават но ми дава че диска не е writible и че няма свободно място.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Юли 2004
Мнения: 624

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

За програмка не мога да помогна (някой друг може би), но като го включиш да чете се заслушай във шума който излиза от него. Нормално трябва да развърти диска , да стабилизира оборотите , да премести шейната на позицията където се намират файловете и да започне да чете. Ако не започва четене , оборотите постоянно се променят от мн. малки до мн.големи и шейната се движи напред назад без даспре някъде( търси) - това е признак за слабо зрение на оптичната глава (при нормален диск с хубав запис) . Това също е начин при добро СД да установиш качеството на записа на различни дискове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov