Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Обхват *2000мкФ* на мултицет М890

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Съб Сеп 18, 2004 5:00    Заглавие: Обхват *2000мкФ* на мултицет М890 Отговорете с цитат

М890 може да измерва кондензатори, но само до 20мкФ. Обаче .... по идеята на Ал. Герасимовичс с поставяне на два резистора и два ключа (или един сдвоен,3-позиционен), охвата се разширява до 2000мкФ. Картинката съм качил в : measuring equipment / m890_2000C.gif / - Чрез ключа-S2, последния обхват *20мкФ* се увеличава х10, а чрез -S2 и -S1 се увеличава х100. ( Резистора R8 за по-голяма точност, се подбира опитно, при мен R8=10,7ом ) . ( Idea номерацията на елементите може да е различна във вашия уред, както е например в моя - М890С+ ). Вие сте.

За тези, които предпочитат автоматичен капацитет метър, с обхват от - 10nF до - 10 000mkF , ето несложна схема - А.Уваров ( к561кп1=4051 ; *ла7=4011 ; *ле5=4001 ; *ие8=4017 ; *тм2=4013 ; вместо к176ие4 - 4026, 4033, 40110 с промяна на изводите; вместо к176ие1- 1/2 от 4520,4518 . Индикаторните елементи - 7 сегментни светодиодни, със съответните гасящи резистори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alex01
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004
Мнения: 104
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2004 19:12    Заглавие: Отговорете с цитат

СУПЕР Е Smile
Сложих на моя 890G.Работи перфектно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз успях да си сложа ключе но само за 220мф.За 2200 не можах да открия точно кое съпротивление да прекъсна но и 220 ми вършат работа.Открих още нещо (някой може и да го ползват вече) вече за да измеря някой кондензатор не го отпойвам а с два проводника дълги около 50см. направо от уреда ги допирам до запоения кондензатор и отчита капацитета му без грешка.Така че вече не отпойвам а направо ги меря така и ако са линажни тогава ги сменям.Пробвайте и ще се уверите.КОЦЕВ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
plm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юли 2004
Мнения: 320
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто Окт 19, 2004 23:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Понеже импулсите са под 0,5в и pn преходите не ги шунтират, капацитетите могат да се мерят * в схема * - много е удобно.
Методът * 2000 * би трябвало да е приложим и за " MY-64 ". успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Alex01
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004
Мнения: 104
Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 9:26    Заглавие: Мултицети Отговорете с цитат

Тук можете да откриете принципни схеми:http://www.technica.ru/scheme.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TIReX
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2004
Мнения: 850
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

имах М890F но мерих над 1000 променливо и му видях сметката иначе ми беше от дете и много вярно ми е служил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> За форума и файлообменника - About the forum and eserviceinfo Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov