| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
elektrik216 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2008 Мнения: 146 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 12:28 Заглавие: Защита при късо съединение на зарядно |
|
|
Здравейте, бих искал да попитам продават ли се някакви устройства с биметална пластинка, които при късо съединение да прекъсват веригата, става въпрос за зарядно за оловни акумулатори.Не искам да слагам крушка от фар или някакви резистори, тъй като вече съм ограни4ил тока на "приличните" 4 А, когато зарежда акумулатора.
В българския език има буквичката "Ч"-използвай я _________________ Тролеите напред!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 12:32 Заглавие: |
|
|
Какво ще кажеш, за един 5- амперов предпазител?
Или 6.3 амперов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektrik216 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2008 Мнения: 146 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 16:54 Заглавие: |
|
|
Би могло да се направи, но при всяко невнимание и докосване на щипките една в друга или плюсовата в корпуса на кутията предпазителя ще изгаря и трябва да се сменява, за това клоня към биметална пластинка или някакъв автоматичен изключвател, който да спира тока (когато е пркалено голям) и да го пуска пак след 5-10 секунди, пък бил той и електронен. _________________ Тролеите напред!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 17:02 Заглавие: |
|
|
http://www.comet.bg/shop/index.html
MF-R300
Description Resettable Fuse Ih 3A; 30V; 0.02-0.05R
Но има до 3А. Не знам два в паралел как ще действат в случая. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektrik216 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2008 Мнения: 146 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 17:13 Заглавие: |
|
|
пиша това /Description Resettable Fuse Ih 3A; 30V; 0.02-0.05R/
в сайта ама нищо не открива имаш ли направо линк към артикула??? _________________ Тролеите напред!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 17:16 Заглавие: |
|
|
Напиши го само така
| Цитат: | | Resettable Fuse Ih 3A; 30V; 0.02-0.05R |
_________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektrik216 Опитен потребител


Регистриран на: 22 Дек 2008 Мнения: 146 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 17:23 Заглавие: |
|
|
Благодаря, показа се и го видях, прилича на кондензатор, някой знае ли на какъв принцип работи? И дали ако вържа 3 паралелно ще изключват след като тока мине 9А? _________________ Тролеите напред!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 18:01 Заглавие: |
|
|
| Зависи как ще се разпределят токовете ,фусовете най вероятно не са с еднакво съпротивление ,но се предполага близко ,лошото е ,че като сработи най натоварения след него всички ще сработят също ,понеже целия ток ще остане да минава през тях . Всичко опира до експеримент. Ако обаче си ограничил тока на 4А провери на колко отива при късо (за кратко),може да не е достатъчен за 3 фуса(9А). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamil Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2007 Мнения: 384 Местожителство: с. Аспарухово, обл Варна
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 18:19 Заглавие: |
|
|
Как си ограничил тока?
Ако е с някаква електронна схема, не можеш ли да включиш и контрол за късо съединение към нея?
Класически резистор 0,15 Ома на преход Е-В на транзистор и реле със самозадържане например. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grizzly Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2008 Мнения: 246 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 01, 2009 20:18 Заглавие: |
|
|
Принципа на работа е термистор.
Като са студени имат обявеното съпротивление. Като се стоплят си вдигат много съпротивлението и тока се ограничава на примерно 50 - 100мА (колкото да донагрява).
Недостатъкът им е че много трудно страртират. Примерно този 3А ще пусне в началото 15 Ампера докато загрее. Сработването им зависи от околната температура и от степен на охлаждане.
Обаче ако не ти пука за голям тока за кратко време са перфектни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|