 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 15, 2009 20:35 Заглавие: |
|
|
Да бе ,ценер за 6 вата ,не виждаш ли ,че човека му трябва 1А ток. Най просто вържи два диода 3 А последователно на 6 те волта и си готов.
Е стига да не те бърка малко плаване на напрежението ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 15, 2009 20:50 Заглавие: |
|
|
| apxu написа: | | ... слагаш един токоограничителен резистор последователно и след него успоредно ценер на стойността, която искаш да постигнеш. |
Помисли какъв трябва да е ценера и какъв резистора за да стане тая работа за 1А.
Ценера трябва да може да поема целия изходен ток, че и малко отгоре, за да стабилизира добре в диапазона от Iизх=0А до Iизх=Iном Ценер за 5В/1А = 5W не си е работа да се слага.
П.С. Не видях, че се повтарям с ELP.
| ELP написа: | | Е стига да не те бърка малко плаване на напрежението ! | Мисля че ако сложи резистор, така че да пусне поне 50мА през диодите, преходът ще влезе в режим и мърдането на напрежението ще е незабележимо. Така че да слага двата диода и един резистор 100 Ома / 0,5W от изхода към маса и да си свирка  _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bvgdzk Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008 Мнения: 549 Местожителство: ВАРНА
|
Пуснато на: Съб Май 16, 2009 2:31 Заглавие: |
|
|
Един резистор1,2ом /2вт. ценер и транзистор свързани като за ценер с голям дапустим ток. _________________ няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pilgrim Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2007 Мнения: 347 Местожителство: wild,wild world
|
Пуснато на: Съб Май 16, 2009 3:50 Заглавие: |
|
|
Тук стана както в картинката на Репин-"казаците пишат писмо на руския цар".
1.- питащия пусна фитила с тази тема, но не е уточнил никакви параметри- като допустими загуби например или иначе казано к.п.д.
2 всички се надпреварваме да даваме съвети за нещо, което не знаем за какво служи...
| tropper написа: | ....Хора не смятайте импулсните регулатори за панацея - не навсякъде са удачни .... |
съгласен съм с колегата.
слагат се само там където е необходимо. _________________ Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zmeios Опитен потребител


Регистриран на: 08 Авг 2008 Мнения: 840 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 16, 2009 9:28 Заглавие: |
|
|
Анджек! Така ще е най-лесно. Или с по-малък ценер и два транзистора каскадно, ама не знам дали ще стигне напрежението.
Обаче изходното напрежение на това нещо ще мърда в резултат на нагряването. _________________ “Да се пазиш от кон отзад, от вол отпред, а от комунист отвред…” |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|