Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за реле + диод към него
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pif4o77
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юли 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Сря Юли 15, 2009 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Е да де, от него се управлява, ама проблема е че този сигнал пуска газовия клапан после за няколко секунди компа проверява налягане на газта температури и когато всичко е на ред, спира бензиновите дюзи и пуска газовитя, е тоя момент на проверка на мен вече помпата не ми работи щото с пускането на газовия клапан тя спира и имама дупка от около 2-до 8 секунди които обаче са фатални ако колата е на празен ход и гасне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009
Мнения: 658
Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Сря Юли 15, 2009 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

И ти трябва време задръжка с едно кондензаторче и диодче най просто ама дали ще подсигури такова време от 7-8сек най добре и едно транзисторче Smile
_________________
Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pif4o77
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 14 Юли 2009
Мнения: 19

МнениеПуснато на: Съб Авг 01, 2009 14:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Такаа, с помоща на реле време избегнах този по горе описания проблем, но остана още един незначителен недостатък. Понеже релето време трябва да му се подаде ток за да се задеиства, а този ток също така задеиства и другото реле което прекъсва бензиновата помпата и пак се получава една липса на гориво в тоя промеждутък на щракване на релетата( може би десети от секундата). Сега разбрах от колегата по горе за някъква хватка с кондензатор и диод (ако правилно съм разбрал) нужни са десети от секундата да задържа тока да не стигне до второто реле и всичко ще заспи. Как точно се прави това с кондензатора и какви параметри трябва да е тои и съответно диода, а също така и схемата за това как се връзват Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madjurov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Юни 2005
Мнения: 175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 19:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Свържи един електролитен кондензатор паралелно на бобината на релето, като спазваш поляритета на кондензатора, разбира се! Колкото е по-голям капацитета на кондензатора и колкото е по-голямо съпротивлението на намотката на релето толкова времето на задръжка на релето след премахване на захранването ще е по-голямо. Точното време се постига експериментално (има и формула). Започни с 1000 микрофарада и гледай работното напрежение на кондензатора да е по-голямо от 12 волта. Ако му объркаш поляритета - загрява и се пръсва! Атрактивна работа - да не се уплашиш!
_________________
Бъдете здрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AZ:)
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Сеп 2005
Мнения: 228
Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Авг 08, 2009 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле каква сложнотия и то без никакъв смисъл!
Я автора да вземе да обясни за какво е цялата хамалогия да си прекъсва помпата?
Нали си с ГИ, при него се пали задължително на бензин.Дори е препоръчително да се обръща на газ чак след като колата загрее около 40 градуса.Тоест винаги трябва да имаш в резервоара бензин.При това положение просто си сипваш едни 10л. и ти е мирна главата.Хем помпата ще се охлажда нормално, хем ще си имаш и резервно гориво ако някъде останеш без газ!
Ако си мислиш че като я спреш с реле и ще искара по дълго се лъжеш...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 31 Авг 2008
Мнения: 549
Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Нед Авг 09, 2009 1:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Какви кондензатори за време задържане колеги .Ако съм аз ще се постарая пъвото реле да разпада от нормално затворан контакт на второто Wink
_________________
няма сложни неща в техниката-трябва само да се досетиш и да ги направиш
акъл -полезен ми дай ---------пари сам ще си направя
Обучение за работа с PROTEL99
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joda
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 417
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 1:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за офтопика, но икономията при къси разстояния е значителна и инфото може и да е полезно за някои.

AZ:) не е вярно това което пишеш. Карам от години само и единствено на газ, дори и през зимата. С най-обикновен изпарител на Ловато съм. Всичко е до настройка и малко ТНТМ. Бензиновата помпа (електрическа) съм я изключил по принцип, защото в един момент спира да работи (загрява вероятно) и ако ми свърши газа, на бензин не мога да запаля с часове. Да не говорим че по едно време ми източваше резервоара заради малка пукнатина в маркучетата.

Защо студения двигател гасне на газ през зимата:

Пали на газ (при коректна настройка), но след 1-2 минути спира (на първото кръстовище). Причината не е в замръзнали мембрани, а в замръзнали дюзи. Образуваните кристалчета по дюзата не позволяват на голямата мембрана да затвори достатъчно клапанчето при ниска консумация и двигателя се дави на ниски обороти. За целта прокарах настройката за ниски обороти (месинговия винт - обикновен жигльор) с 2 жила в купето. Получи се един вид антисмукач с който компенсирам повишеното подаване на газ в първите няколко минути. Колата ми не е помирисвала бензин от поне 4 години. Че мембраните замръзвали, се втвърдявали, напуквали, повреждали и т.н. е мит, пуснат от не доучили майстори. Не съм сменял нищо по изпарителя. Още си е с оригиналните мембрани, а вече е на 7 години. Не съм установил увеличен разход. Играх си с ТНТМ-то по колата 1-2 дни, но икономията на бензин наистина си струваше труда.
_________________
Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals