Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Toshiba 2104SX -не тръгва

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 22:08    Заглавие: Toshiba 2104SX -не тръгва Отговорете с цитат

Проблема с този телевизор е ,че само мига STby диода леко между зелено и червено. Имам схема -Първичния шим е с транзистори,вторичната част има 2 оптрона дава 18 и 112 волта ,от 18 прави 5 за процесора TMP47C434N3528Z с една 78R05,която е и за ресет
но вместо 112 и 18 волта има 42 и 6.7 волта .Крайния на ХО е здрав ,смених всички електролити в първичната и на 18 в във вторичната-пак не ще . Диоди ,транзистори на мерене са в ред. Регулирането е с ИС TA75393-5 -гребенче ,май е двоен компаратор 393 и елемент като мощен транзистор в TO220 Q827-S1854 FA4.Ако някой знае нещо за този тип захранване нека пише. Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Елемента S1854 е елемент от типа на SExxx и може да се замени с него схемата на апарата я имаше в най първите руски албуми но е с лошо качество ако ти трябва ще я сканирам утре и ще тия пратя Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gama
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 07 Дек 2004
Мнения: 84

МнениеПуснато на: Пет Мар 18, 2005 4:31    Заглавие: Отговорете с цитат

S1854=SE115
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 18, 2005 6:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
S1854=SE115

Аз така и предполагах,мощен високоволтов TL431,някъде имам SE115 днес ще опитам да го сменя и ще докладвам. Схемата на ТВ-то я имам,засега не ми трябва,блатодаря! Може би трябва да видя и оптрона ,както и елементите около него.Може би трябва да видя и това:
Цитат:
1751.) Toshiba 21A3TR Телевизор не включается в рабочий режим, индикатор часто моргает: замена кадровой микросхемы TA 8403K (короткое замыкание между 1 и 2 ножками). и това
1459.) TOSHIBA 14N1XRS TV не включается мигает светодиод - заменить Q883. S1854A (SE115) че и това:
При включении слышен высоковольтный шелест, после чего высокое снимается, +B= 69 V (дежурный режим), индикатор "нервно" мигает (без закономерности). Клиент говорил, что деградировал постепенно, т.е. включался всё хуже и хуже. Телевизору всего 1 год. Проверил неконтакты в тьюнере (он с "квадратной" шиной) и кадровой микросхемы - дело не в них. Телевизор наверняка начинён разветвлённой системой датчиков наличия токов/напряжений. Вспомнив подобные навороты в Funai'е MK10, я проследил цепь питания кадровой микросхемы (TA8403K). Действительно, с резистора-шунта в цепи питания (датчик тока) напряжение подводится к переходу Б-Э аварийного транзистора Q340 2SA1266. Параллельно переходу подключена ёмкость C341 100mkF*16V для исключения ложных срабатываний защиты при бросках тока. Вот эта ёмкость усохла практически до нуля, защита незамедлительно срабатывала при включении питания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Апр 2004
Мнения: 2767

МнениеПуснато на: Пет Мар 18, 2005 7:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Към единия оптрон /този който регулира напражението / от страна на 220-те волта има резистор 47ом.Провериго защото почти във всички случаи които съм имал е дефектен.Завишава стойноста си .
Успех!
_________________
Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 18, 2005 23:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес го пуснах най накрая -при внимателен визуален оглед се оказа че е гръмнал Q828 2SC2230 и естествено диода между оптрона и 2 крак на SE115. Поради липса на транзистор 180В/.1А/100Н21Е ,турих един BF459 и всичко заспа по захранването! Сега вече се налага да оправя предишен дефект ,допълнително усложнен от моя предшественик. ТВ-то не е спирало на програмите ,и той май е сменил бобината на АФТ-то . Точно тук възниква проблема-МЧУ е M51496-Mitsubishi, ИС101 ,по схемата АФТ е с последователен трептящ кръг съставен от L152 иC171 -24Пф. Новата бобина ,поставена от предния колега е с вътрешно вграден С и няма сърцевина. Знае ли някой дали може да се намери такава оригинална,без вътрешен С или ще трябва да си я смятам да е в резонанс 38,9 Мхц със 24 Пф ,или пък да взема стандартна бобина за АФТ от 3862 със С=51Пф.
Дайте някои идеи! Благодаря!
PS. Току що си изтеглих дейташита на М51496 ,и познайте какво открих там -на последната страница пълна таблица с бобини ТОКО за 4 стойности на МЧ ,така че имам всички данни за бобините. Утре сядам да подбера подходяща!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 21:53    Заглавие: Бобинииии... Отговорете с цитат

Днес се боря цял ден с АДЧ и не ще и не ще! Смених бобината ,че беше сменяна и прекъснала, под 6 волта не пада ,а по графиките трябва да отива до 0 почти. Някой знае ли продават ли се такива бобини по магазините? По лошото беше обаче ,че при фина настройка установих и АРУ то май го няма никакво-не пада под 7.8 волта. Преди мене са сменяни май и двете бобини,дали не е дошъл реда и на М51496?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 22:10    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP не ще да е май само бобинката. Wink ако е от нея 1,2,3 и все ще тръгне с някоя.има нещо друго ми се струва.тези ровени неща са най терсене да се правят Sad
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си ,даже взех напоследък да си мисля ,че може и тунера да е калпав ,то около него платката е ужас и хич не ми се сваля да го сменям ,така е като ги носят чак след като изгърми и захранването та не можеш да определиш отведнъж всички дефекти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2004
Мнения: 250
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

колега що не вземеш да му сложиш друга междинна за проба.при наско са 7/8лв и забравяш проблема.точно така реших проблема с един Sharp ровен от колега.2дена се мъчих да въстановя неговата и не стана.за 20 мин. с другата заспа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals