| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 17, 2005 22:08 Заглавие: Toshiba 2104SX -не тръгва |
|
|
Проблема с този телевизор е ,че само мига STby диода леко между зелено и червено. Имам схема -Първичния шим е с транзистори,вторичната част има 2 оптрона дава 18 и 112 волта ,от 18 прави 5 за процесора TMP47C434N3528Z с една 78R05,която е и за ресет
но вместо 112 и 18 волта има 42 и 6.7 волта .Крайния на ХО е здрав ,смених всички електролити в първичната и на 18 в във вторичната-пак не ще . Диоди ,транзистори на мерене са в ред. Регулирането е с ИС TA75393-5 -гребенче ,май е двоен компаратор 393 и елемент като мощен транзистор в TO220 Q827-S1854 FA4.Ако някой знае нещо за този тип захранване нека пише. Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Чет Мар 17, 2005 22:19 Заглавие: |
|
|
| Елемента S1854 е елемент от типа на SExxx и може да се замени с него схемата на апарата я имаше в най първите руски албуми но е с лошо качество ако ти трябва ще я сканирам утре и ще тия пратя Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gama Активен потребител

Регистриран на: 07 Дек 2004 Мнения: 84
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 4:31 Заглавие: |
|
|
| S1854=SE115 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 6:52 Заглавие: |
|
|
Аз така и предполагах,мощен високоволтов TL431,някъде имам SE115 днес ще опитам да го сменя и ще докладвам. Схемата на ТВ-то я имам,засега не ми трябва,блатодаря! Може би трябва да видя и оптрона ,както и елементите около него.Може би трябва да видя и това:
| Цитат: | 1751.) Toshiba 21A3TR Телевизор не включается в рабочий режим, индикатор часто моргает: замена кадровой микросхемы TA 8403K (короткое замыкание между 1 и 2 ножками). и това
1459.) TOSHIBA 14N1XRS TV не включается мигает светодиод - заменить Q883. S1854A (SE115) че и това:
При включении слышен высоковольтный шелест, после чего высокое снимается, +B= 69 V (дежурный режим), индикатор "нервно" мигает (без закономерности). Клиент говорил, что деградировал постепенно, т.е. включался всё хуже и хуже. Телевизору всего 1 год. Проверил неконтакты в тьюнере (он с "квадратной" шиной) и кадровой микросхемы - дело не в них. Телевизор наверняка начинён разветвлённой системой датчиков наличия токов/напряжений. Вспомнив подобные навороты в Funai'е MK10, я проследил цепь питания кадровой микросхемы (TA8403K). Действительно, с резистора-шунта в цепи питания (датчик тока) напряжение подводится к переходу Б-Э аварийного транзистора Q340 2SA1266. Параллельно переходу подключена ёмкость C341 100mkF*16V для исключения ложных срабатываний защиты при бросках тока. Вот эта ёмкость усохла практически до нуля, защита незамедлительно срабатывала при включении питания.
|
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 7:18 Заглавие: |
|
|
Към единия оптрон /този който регулира напражението / от страна на 220-те волта има резистор 47ом.Провериго защото почти във всички случаи които съм имал е дефектен.Завишава стойноста си .
Успех! _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 18, 2005 23:12 Заглавие: |
|
|
Днес го пуснах най накрая -при внимателен визуален оглед се оказа че е гръмнал Q828 2SC2230 и естествено диода между оптрона и 2 крак на SE115. Поради липса на транзистор 180В/.1А/100Н21Е ,турих един BF459 и всичко заспа по захранването! Сега вече се налага да оправя предишен дефект ,допълнително усложнен от моя предшественик. ТВ-то не е спирало на програмите ,и той май е сменил бобината на АФТ-то . Точно тук възниква проблема-МЧУ е M51496-Mitsubishi, ИС101 ,по схемата АФТ е с последователен трептящ кръг съставен от L152 иC171 -24Пф. Новата бобина ,поставена от предния колега е с вътрешно вграден С и няма сърцевина. Знае ли някой дали може да се намери такава оригинална,без вътрешен С или ще трябва да си я смятам да е в резонанс 38,9 Мхц със 24 Пф ,или пък да взема стандартна бобина за АФТ от 3862 със С=51Пф.
Дайте някои идеи! Благодаря!
PS. Току що си изтеглих дейташита на М51496 ,и познайте какво открих там -на последната страница пълна таблица с бобини ТОКО за 4 стойности на МЧ ,така че имам всички данни за бобините. Утре сядам да подбера подходяща! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 19, 2005 21:53 Заглавие: Бобинииии... |
|
|
| Днес се боря цял ден с АДЧ и не ще и не ще! Смених бобината ,че беше сменяна и прекъснала, под 6 волта не пада ,а по графиките трябва да отива до 0 почти. Някой знае ли продават ли се такива бобини по магазините? По лошото беше обаче ,че при фина настройка установих и АРУ то май го няма никакво-не пада под 7.8 волта. Преди мене са сменяни май и двете бобини,дали не е дошъл реда и на М51496? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Мар 19, 2005 22:10 Заглавие: |
|
|
ELP не ще да е май само бобинката. ако е от нея 1,2,3 и все ще тръгне с някоя.има нещо друго ми се струва.тези ровени неща са най терсене да се правят  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 19, 2005 22:27 Заглавие: |
|
|
| Прав си ,даже взех напоследък да си мисля ,че може и тунера да е калпав ,то около него платката е ужас и хич не ми се сваля да го сменям ,така е като ги носят чак след като изгърми и захранването та не можеш да определиш отведнъж всички дефекти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Мар 20, 2005 14:57 Заглавие: |
|
|
| колега що не вземеш да му сложиш друга междинна за проба.при наско са 7/8лв и забравяш проблема.точно така реших проблема с един Sharp ровен от колега.2дена се мъчих да въстановя неговата и не стана.за 20 мин. с другата заспа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|