 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 22:03 Заглавие: |
|
|
Единствената разлика с разделени нулева и земна шина е че при изключен консуматор нула към корпус ще сработва, а при обединени не. Но и в двата случая фаза към корпус ще сработи, та заедно с ДТЗ и автоматичния предпазител. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nikolai_nikolov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Дек 2007 Мнения: 365 Местожителство: гр.Русе
|
Пуснато на: Сря Дек 02, 2009 23:29 Заглавие: |
|
|
| apxu,както сам написа ползата от псевдо-трипроводна инсталация с ДТЗ е само при включен товар и утечка нула-земя.Все пак и такава защита не е излишна.Че,нямаш чиста земя нямаш(при два проводника) но не пречи да теглиш трето жило.Май темата много се проточи и взехме да се повтаряме.Все пак в спора се ражда истината.Защитата от тока е най-важна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Дек 03, 2009 19:52 Заглавие: |
|
|
Много благодаря на абсолютно всички писали по темата. В крайна сметка се мъчим единствено да няма последици или да са намалени. Както се казва сертификатите не са толкова за качество, колкото за безопастност. _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|