| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 21:55 Заглавие: DVD NEO |
|
|
Колеги ако ви е възможн помогнете мой приятел си купил dvd neo
DVD-PDX77 шаси DV668 основните чипове са
ES6688FA
4MX16T1
M29F800
CD5954CB
ES6603S
Проблема е следния от време на време не може да извади диска
на дисплея се изписва open но диска остава вътре дори не прави опит за отваряне.
моя приятел е носил dvd на сервиз в ст. загора 4 пъти защото е в гаранция но след като го е взимал то е работило няколко часа и всичко отначало.
На ме ми обясни че по път е дал вече 40лв. и явно няма смисъл да продължава
при мен се държи по същия начин. аз проверих механиката и мотора за вадене на диска но всичко е ок
ключа за позициониране също смених др. транзистори които управляват мотора ефект никакъв
забелязах че при затваряне по някога мотора няма никаква мошност
управлението излиза от процесора
предварително благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sigkill Опитен потребител


Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 149
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 22:08 Заглавие: |
|
|
| сменяш мотора и си готов. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 22:47 Заглавие: |
|
|
| sigkill написа: | | сменяш мотора и си готов. |
Точно в десятката:)) Сменяй мотора без да се замисляш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 22:56 Заглавие: |
|
|
| Можеш и да не сменяш мотора аз процедирам следното пускам го да повърти на по високо напрежение две три минути да изчисти колектора от нагар и провери при затваряне да не остава остатъчно напрежение и отдам да нагаря колектора Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Вто Мар 22, 2005 23:13 Заглавие: |
|
|
по добре сменяй.веднъж почнал ли е да се тели след месец пак ще ти овисне на главата.по добре нов-не струва хиляди  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sigkill Опитен потребител


Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 149
|
Пуснато на: Сря Мар 23, 2005 0:07 Заглавие: |
|
|
Моторчето с гланцова лепенка ли е ?
ДА - Сменяш
НЕ - Контактно Спрейче - ОК - ОК.
- НОК - Сменяш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Сря Мар 23, 2005 7:13 Заглавие: |
|
|

Последната промяна е направена от REMZ> на Пон Май 30, 2005 23:09; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sms Опитен потребител

Регистриран на: 03 Мар 2005 Мнения: 263 Местожителство: Kazanlak
|
Пуснато на: Сря Мар 23, 2005 7:54 Заглавие: |
|
|
Благодаря колеги но аз смених мотора и ефекта е същия
В едната посока /затваряне /- ок. отваряне - сякаш няма достатъчна
мощност
управление към драверите от ис.3472с ? /затваряне/ - 2,4v
отваряне от процесора - 1,6v |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
auviteh Опитен потребител

Регистриран на: 08 Авг 2004 Мнения: 113 Местожителство: софия
|
Пуснато на: Сря Мар 23, 2005 8:30 Заглавие: |
|
|
| Просто като идея.Ремъка да е доста стегнат.Имал съм такива проблеми,но със CD. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Сря Мар 23, 2005 8:36 Заглавие: |
|
|
| иman същия проблем с dvd decca със същия чипсет , май проблема е в него |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|