 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 2:45 Заглавие: |
|
|
Така де . Нали за това на рисунката съм нарисувал връзката на 2-ро краче (масите на входовете) с минуса да е със отделен кабел , който е свързан точно на минуса на захранването, а не някъде на друго място (например на платката ) .Интересно ти как си го представяш : хем масата на входното стъпало трябва да отиде на " - ", хем да няма връзка с 5 и 8 крачета, които също са свързани към " - " .
".... Задължително е "-" на крайните стъпала в инт.схема /изводи 5 и 8/ да е с отделен проводник към захранването, а не заедно с извод 2 (масата на входния сигнал). "
Това звучи така: един кабел за крайните стъпала (5 и 8 ), един за масата на входните стъпала (2).Ефекта: Пада на напрежение в кабела за крайните стъпала (между " - " на източника и " - " на платката ) , който пад зависи от натоварването и е умалено копие на изходния сигнал към високоговорителите няма да се предава на 2-ро краче , защото е захранено от " - " на източника по отделен кабел , с което се изключват условията за самовъзбуждане и смущения. _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 3:30 Заглавие: |
|
|
| Представям си масата на входният усилвател да е по близо до захранващият източник, за да се избегнат пулсациите от спада в захранващите проводници - тъй като се предвижда работа при по- нискоомов товар. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 11:00 Заглавие: |
|
|
Тока на входния усилвател е многократно по-малък от тока на крайното стъпало, от което следва , че именно в захранващия проводник на крайното стъпало ще се получава по-голям пад на напрежение.На 2-ро краче може и по-дълъг кабел. Както и да е , ако продължаваме така , темата ще стане като за друг раздел .По - интересно е след многочасовите опити на питащия дали е оцеляло TDA-то .И още не е казал с какво захранва стъпалото.
Успех . _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 16:17 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | И още не е казал с какво захранва стъпалото. |
С някой Китайски адаптор за 12V/300mA най вероятно !  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ge6a_kj Активен потребител


Регистриран на: 22 Ное 2008 Мнения: 67 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 16:42 Заглавие: ... |
|
|
Така и не тръгна. Направих отново всичко както е по картинката, но все същото бучете и нищо друго.Захранвам го с трансформатор от респром 12 V.Мога ли да проверя дали TDA-то не е изгоряло.Незнам защо не тръгва  _________________ Знаете ли, че светлината е по-бърза от звука. Доказано е, че изглеждаш интелигентен преди да си отвориш устата! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
lenko71 Опитен потребител

Регистриран на: 29 Май 2009 Мнения: 302 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 18:09 Заглавие: |
|
|
| Имам едни съмнения че този брум не е от смущения а е постоянно напрежение на изхода. Свържи един волтметър паралелно на говорителя и мери има ли постоянно напрежение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fortech Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007 Мнения: 140
|
Пуснато на: Чет Яну 14, 2010 18:58 Заглавие: |
|
|
На точките A,B,C,D , ако интегралката е изправна , трябва да имаш половината от захранващото напрежение -- пише в листчето към кита.Ама не четеееш.Това значи , че спрямо " - " напрежението в тези точки трябва да е +6 Волта, ако захранваш с 12 волта.Ако на някоя от точките имаш напрежение , различно от ПОЛОВИНАТА захранващо , сменяш интегралката.Преди това обаче : Провери правилно ли си поставил елементите на платката и за късо между спойките. Казваш .....".Захранвам го с трансформатор от респром 12 V. " Само с трансформатора ли ? Провери изправителя и филтриращите кондензатори. lenko71 е прав , най-често причината за такова бучене и брум е голяма консумация на крайното сръпало, предизвикана от наличие на напрежение върху говорителите. А загрява ли интегралката , докато бучи ? Захранващото напрежение спада ли , като включиш стъпалото? Колко ватов е тоя трансформатор ( или кажи от какъв респром е )? _________________ Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|