| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
todortv Опитен потребител

Регистриран на: 01 Мар 2008 Мнения: 190
|
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 20:56 Заглавие: |
|
|
| Така и не стана ясно за кои и какви свщи става въпрос? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Вто Яну 19, 2010 22:28 Заглавие: |
|
|
Много от автомобилите на VAG групата , дизели и особено TDI , произведени за северните страни (без тези "нов внос" от Италия например ) имат монтирани 3 броя подгревни свещи , те спомагат за достигане на оптимална температура на ДВГ-то през студения сезон . Както е известно дизела има високо КПД и малко "грее" , а от друга страна двигателя работи оптимално при температура над 70-80 градуса .... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Фев 04, 2010 15:10 Заглавие: |
|
|
Направих го това реле с 3 компаратора със първия вкарах термоелемента да работи в регулеруеми граници от 2 до 6 волта в обхвата 40-60градуса. После подавам това напрежение на единия вход на другите 2 компаратора, със регулеруем делител на другия им вход правя да сравнява и резолтата е високо ниво 10в. ниско ниво 1,8в. Въпроса ми е, как да подбера режима на крайното стъпало което управлява релетата да изключва на под 3волта. Смятам с транзистор но не мога да настроя режима му. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 04, 2010 16:55 Заглавие: |
|
|
Сложи ценер 4-5 V последователно на базовата верига . Сложи и един резистор между база и емитер на транзистора за по-сигурно запушване . Той емитера е на маса нали ?
пп А ако сложиш един сериозен MOSFET - релето направо отпада . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
shri Опитен потребител


Регистриран на: 31 Окт 2008 Мнения: 1194 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Фев 04, 2010 22:54 Заглавие: |
|
|
Днеска го завърших и работи перфектно сложих по един резистор 100ома от изхода на компараторите към маса и заспа. Благодаря за идеите на всички. _________________ Денят е прекрасен забеляза ли го!!!
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|