Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с TFT монитор

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 9:30    Заглавие: Проблем с TFT монитор Отговорете с цитат

Пролема му е, че като го пусна при включен компютър и кабел си виси надписа за липса на видеосигнал а трябва да има. Отворих го , и аз не знам с какви надежди ама ей тъй да разгледам какво има вътре, че не бях отварял TFT, ми то вътре всичко беше с ония схеми дето човешка ръка не може да ги разпой Rolling Eyes а моита надежда за студени спойки на буксата за сигнала пропадна, там всичко си е наред. Става въпрос за CTX - PV520 мисълта ми е ако някой е виждал подобно нещо и е лесно разрешимо да сподели опита си.И по принцип би ли могло да се оправи такова нещо, че ако не се справя сам да ви го нося по сервизите Smile.Благодаря за вниманието.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
omegata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 544
Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

а друг монитор закача ли на видеокартата си да видиш да не се приспала тя Sad
_________________
проблема винаги се крие там където най малко очакваш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004
Мнения: 333
Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се иска да ти "убивам инерцията" и ентусиазма, но съм сигурен,че този дисплей не е за "домашен майстор", и със съвети от нас тук, няма да се оправи!..колкото и професионални да са съветите!
Май най добре ще е да го занесеш, на някой колега отстоящ най близо до теб, т.е. сервиз!!!! Rolling Eyes Успех! Very Happy
_________________
Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 10:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Rockton написа:
Не ми се иска да ти "убивам инерцията" и ентусиазма, но съм сигурен,че този дисплей не е за "домашен майстор", и със съвети от нас тук, няма да се оправи!..колкото и професионални да са съветите!
Май най добре ще е да го занесеш, на някой колега отстоящ най близо до теб, т.е. сервиз!!!! Rolling Eyes Успех! Very Happy


Така е а и отварянето на на това добиче от не специалист не е безопасно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

проблема сто на сто си е в монитора сменявал съм и кабели и компютри и разделителни и честоти и в общи линни всичко което е необходимо и съм сигурен че проблема си е вътре мисълта ми беше че е възможно де е нещо по нормално и често срещано като проблем защото все пак има някой неща които все пак подлежат на ремонт с обикновен поялник та можеше и да се включа .... аз си го представям така сигналите минават или през кондензатор или през оптрон или нещо в тоя ред на мисли което се дъни и спира сигнала и оттам нанататък се получава въпросния проблем, е нито оптрон нито кондензатор(нормален а не с повърхностен монтаж) успях да намеря а дори и проследяването на пистите се явява малко порблем прадвит N-броя слоеве на платката. на пръв поглед ми се струва че RGB отиват до една схема на филипс 74L..не помня точно която явно ги препредава ама... та дотук с мойте идеи ще ходи на сервиз така като гледам но дали там ще могат да го оправят...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2004
Мнения: 1246
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 12:44    Заглавие: Отговорете с цитат

miro_m,

Ти май наистина държиш да си пратиш монитора на боклука. Както ти писах по рано че подобни действия от твоя страна са изключително опасни за монитора ти, такива неща като електостатични напрежения огъване на лентовите кабели на които са монтирани и драйверите и др. са все неща които за секунда че и по малко ще го пратят в рая на мониторите. Спри с оригиналните си опити и бягай в добър сервиз да ти решат колегите проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Апр 2004
Мнения: 131
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 25, 2005 14:19    Заглавие: Отговорете с цитат

То аз общо взето го отворих до толкова че да сваля само платката с входовете за захранване и за сигнала чак до "червата" и самия дисплей не съм се разпростирал понеже съм отварял дисплей на лаптоп (които си беше за боклука де) и знам какво бих могъл да сътворя Smile та в общи линнии съм се старал да действам внимателно, поне след толкова години непрофесионално Exclamation човъркане на техника съм се научил как да боравя с нея без да я съсипя повече отколкото е била съсипана преди това Wink не че съм големия майстор напротив, но все пак се стараем и се учим:) А найстина ли се влияят толкова от статични напрежения чак толкова ли са нежни тез машинки - не че подлагам на съмнение думите ти, но да си знам за в бъдеще.

PS: След мойта първа невежа и безодговорна намеса монитора пак си работи по същия начин както и преди да го отворя нито по добре нито по зле Cool .

PS2: Все пак съгласете се че можеше да е изкъртена сигнална букса така че бях длъжен да го отворя Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov