Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Зарядно за акумyлатор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисълта ми беше, че като знам, че си е обикновен акумулатор, ще си го поддържам както трябва. А така излязох пълен глупак, за толкова време да не го долея и зорна да му взема здравето. Макар, че в интерес на истината, след като се усетих го долях и заредих. Сега постоянно индицира черно, но дори в големите студове предните дни нямах проблеми с паленето.
Извинявам се за офтопика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tihogr
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 15 Май 2007
Мнения: 43

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 20:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих си вече зарядно - българско.Вече съм го включил да зарежда акумулатора. Обаче не съм сигурен до колко волта трябва да се зарежда. Опасявам се да не го презаредя, въпреки че зарядното е читаво. Има амперметър,който при включването показваше около 3 А, а сега вече е малко над 1(до 0 ли трябва да падне стрелката). Още ли да го държа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Измери го с волтметър. Трябва да показва 14,4 - 14,8 V, а след като го изключиш и престои около час около 13,5 V.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tihogr
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 15 Май 2007
Мнения: 43

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 0:06    Заглавие: Отговорете с цитат

petromaniq66 написа:
.....


Благодаря

Държах го до 14,70V и веднага след като го изключих отчиташе 12,96V, a 3 часа след това си държеше 12,70V, което според прочетеното от мен си е около 100% заряд.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Този акумулатор е тръгнал май ,я си го премери под товар ,поне 1-2 А ,ако клекне още -не е читав. Колегата ти написа ,пада до 13.5 ,не до 12.5 !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
penkeler
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2006
Мнения: 338
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 20:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
при включването показваше около 3 А, а сега вече е малко над 1(до 0 ли трябва да падне стрелката). Още ли да го държа?...
Държах го до 14,70V и веднага след като го изключих отчиташе 12,96V

Показанията наистина не са много добри както казва ELP, но все пак не е съвсем ясно какъв е капацитета на акумулатора и колко е продължил процеса на заряд. Не можеш да очакваш да изкараш от него 40Ah ако си го зареждал с 2 -3А в продължение на 3 -4 часа. Това, че е достигнал 14,70V (при включено зарядно) не е гаранция, че е добре зареден. По старичък акумулатор бързо качва напрежението, но това не означава че е зареден. По добър ориентир е тока с който се зарежда, а това че е над един ампер може да означава две неща: или все още не е добре зареден (времето не е било достатъчно), или вече е пътник. При добър акумулатор тока пада дори под половин ампер когато е добре зареден (говорим за 50 - 60Ah), но ако е лош, колкото и да го държиш, тока не пада много. Не е фатално, при по стар акумулатор, ако напрежението постепенно достигне до около 16V след няколко часа при включено зарядно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stereofonix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юли 2004
Мнения: 206
Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 11:05    Заглавие: здр Отговорете с цитат

tihogr написа:
....



Здравей колега. Можеш ли да кажеш кой точно модел си си купил и на каква цена стигна до теб.
_________________
Винаги помисли дали наистина искаш да натиснеш бутона on/off , защото веднъж чуеш ли ... няма връщане назад .... просто си в играта!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
luisvu
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 15 Фев 2010
Мнения: 5
Местожителство: София Луковит Лом

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

степента на зреждане на акумулатора се отчита по гъстотата на елекролита . ако няма достъп за мерене ,изтощеният акумулатор се зарежда 48 часа с ток 0.4 от капацитета (100 ач-4 а ). при натоварване с номинален ток не бива да пада под 9.2в.
истинските професионални зарядни нямат автоматика . най много защита от обратно включване (1 диод).много рядко стабилизация по ток .
навремето като карах запорожец си носех зарядно от контакт диод и кабели за акумулатора .боде се в контакта, 1 печка или крушка ограничава тока .повече от това на любителя не е нужно .
системите с подържащ ток съсипват акумулатори от типа монбат.
_________________
при сблъсъка между скала и вода винаги печели водата , не защото е твърда и здрава а защото е търпелива
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 20:24    Заглавие: Отговорете с цитат

luisvu написа:
истинските професионални зарядни нямат автоматика . най много защита от обратно включване (1 диод).много рядко стабилизация по ток .
навремето като карах запорожец си носех зарядно от контакт диод и кабели за акумулатора .боде се в контакта, 1 печка или крушка ограничава тока .повече от това на любителя не е нужно .
системите с подържащ ток съсипват акумулатори от типа монбат.


Велико изказване Laughing
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Авг 2004
Мнения: 2357
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Фев 19, 2010 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

//offtopic

ХАхахаххахаха Laughing Найстина е велико ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals