| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:25 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: | | ...някои искат ресет чип ( ресет и при вкл. , и при изкл . ) иначе - голЕма беля се получава .... |
Май навлезе много в сферата на "черната магия".
Последното (подчертано) твърдение е особенно интересно
Използването на подобни чипове се налага само в случаи когато в системата освен самия контролер има и други за които трябва да бъде изпълнена подобна процедура на начално установяване и те не са подчинени на "мастер-а".
Изключително редки са случаите при които времето за ресет е терминирано като задължителен времеви интервал. Като правило се дава време не "по-малко от ..." и то е свързано с необходимото време за определен брой машинни цикли и нарастването на захранващото напрежение до определено ниво.
Обсъждания случай - определено не е такъв (особенно пък и след последния пост на питащия). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nobodyshadow Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004 Мнения: 413 Местожителство: Сливен
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:43 Заглавие: |
|
|
Закачи един осцилоскоп и си виж захранването и осцилатора дали са ОК.
От тези бутони какво се настройва?Да няма утечка в тях и да се шашка процесора.
Па като не ще смени го с нов.  _________________ Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 0:54 Заглавие: |
|
|
| RC написа: |
Май навлезе много в сферата на "черната магия"......
.....
Изключително редки са случаите при които времето за ресет е терминирано като задължителен времеви интервал. ..... |
Тук моля за извинение , явно не съм се изразил ясно .
Имах предвид това , че някои процесори са капризни и изискват ресет и след отпадене на напрежението . В момента на спад под 3-4 V понякога правят "своеволни" операции с портовете си и трябва да получават RST .
ПП не търся конфликт с когото и да било , просто споделям опит , ако не бъде оценен - здраве да е ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Фев 25, 2010 11:30 Заглавие: |
|
|
| nobodyshadow написа: | | Закачи един осцилоскоп и си виж захранването и осцилатора дали са ОК. |
Осцилатора осцилира нормално, на изв. 9 има синусоида с размах 2 волта. Захранването има пулсации с размах 1.5 миливолта (от процесора са, захр. източник е батерия), напрежението е 4.93 V.
| nobodyshadow написа: | | От тези бутони какво се настройва?Да няма утечка в тях и да се шашка процесора. |
Проверявах ги, включват и изключват нормално. С тях се прави калибровка - подава се точно известна мощност и с бутоните се "казва" на пика колко е тя.
| nobodyshadow написа: | Па като не ще смени го с нов.  |
Точно това съм решил, но когато поръчвам известо количество елементи, само за един PIC няма да се занимавам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 26, 2010 1:37 Заглавие: |
|
|
eler,
Дизайна е малко кофти. предполагам го захранваш с някакво адаптерче а не с батерия в такъв случай всичко което вържеш към крак на пика е като "гръмотевица" и не се чуди че се скапва записа, и на другите ще се скапе но по рядко. сложи DC-DC и го изолирай по захранване и раздели масата. Това е ако желаеш да правиш качествена апаратура иначе с друг пик че намалее вероятноста да се прецака записа но това не е решение. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Мар 01, 2010 9:48 Заглавие: |
|
|
| защо не провериш и платката - проходни отвори, да не би те да правят мизерия |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Edesign Опитен потребител

Регистриран на: 01 Сеп 2005 Мнения: 301
|
Пуснато на: Пон Мар 01, 2010 10:33 Заглавие: |
|
|
Какви проходни отвори.........
Както бях казал няколко поста по-горе причината е само в това как функционира софтуера. Да се търсят проблеми в платка с 5 жици на кръст на трета страница от коментарите ми се вижда вече като спам.
Причината на 90% е ресета. Ако вместо 22пико сложи 22 микрофарада всичко сигурно ще е ОК. Но не е ясно какво се подава и на тези два пина от ляво. Там няма защитни ценери и нищо чудно като мушка там нещо някакви кабели през защитните диоди на пиновете (те са си вътре в ПИКа) той да успява да се захрани и да стартира и тъй като няма ресет нищо чудно да възприема бутона СЕТ като натиснат и оттам да обърква коефициентите.
Та eler ако сложиш 22 микрофарда в ресета и защитни ценери на двата входа почти 100% съм сигурен че всичко ще работи ОК _________________ www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Пон Мар 01, 2010 13:52 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора на ресета го смених с 22 нанофарада, няма ефект. Може да пробвам и с 22 микро. На двата входа идва постоянно напрежение, снето чрез токов трансформатор от коаксиалния кабел, изправено с шотки-диоди, филтрирано с П-образна LC-група и накрая има напрежителен делител с два резистора. Два входа са за правата и обратната вълна, понеже освен мощността мери и коефициента на стоящи вълни в кабела. Но за сега съм го оставил настрана. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Вто Мар 09, 2010 11:33 Заглавие: РЕШЕНО |
|
|
| Проблема е решен - смених PIC-а и вече няма никакви проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|