| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:23 Заглавие: Panasonic TC-21R1C губи цвета |
|
|
Колеги от една седмица го дъфча тоя звяр но резултат няма. Като се пусне телевизора има цвят и след десетина минути почва да премигва и ту го губи ту идва ту става екрана в едно синкаво изображение.Донесоха ми го от Троян и там колегите не са могли да го направят.Не открих в нета схема за него. Декодера за цвят е с ТДА4555 .Три схеми пробвах не е схемата. Сменях кварца слагах и друг подстройващ кондензатор .SSC сигнала идва от ТДА 2579В.Сменях и нея .SSC сигнала в началото когато има цвят си стои идеален и когато почне да губи цвят и той в същия такт си променя формата което ме навежда на мисълта че губенето на цвета е именно от именението на този сигнал.В тази схема влиза вертикален сигнал от AN5521. Навсякяде дават захранването на 5521 да е 24в а при мен е 27в и няма изменение на вертикалния размер.Та въпроса ми към вас е какво бих могъл още да направя или пък ако някой има схемата му да ми я прати. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:35 Заглавие: |
|
|
Обикновено става синкав на леки хоризонтални ленти когато се мъчи да включи секама.... _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:39 Заглавие: |
|
|
Да нещо подобно.Става на едни полоси широки по 10-15 см през екрана. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:51 Заглавие: |
|
|
Не можеш ли да му дадеш да работи твърдо на PAL .4555 май имаше такава възможност.Даваше се на късо но трябва да се разровя за да видя кой крак беше.... _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:51 Заглавие: |
|
|
Коцев,даи краче17 и маса дали ще отвори цвета за момент! _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 12:54 Заглавие: |
|
|
| Знаеш ли кое е шасито да видя за схема? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 13:26 Заглавие: |
|
|
За модел на шаси никъде не пиши.Колеги сега видях един тример SUB-CONT заврян между бутоните на панела отпред и след неговото завъртване наляво надясно се оправи цвета .Няма логика защото би следвало и картината да се изменя а тя макар и черно бяла си е добра.Оставям го да работи така дълго време и ако тогава има нещо ще пиша допълнително.Благодаря за бързите отговори . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 13:27 Заглавие: |
|
|
| Да нямаш клеясало ключе за системите |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 15:01 Заглавие: |
|
|
Ако още е актуален въпроса провери и кадровия импулс дали не намалява като амплитуда при тези сривове.Ако пък се изменя фазата на задаващия генератор може да бръчка SSC .Този тример за суб контраст данеби да регулира нивото на ВИДЕО на входа на декодера.Знае ли човек откъде ще излезе заека  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Мар 28, 2005 15:16 Заглавие: |
|
|
Сашо за сега вече два часа телевизора си работи както трябва.Всичко е било от тоя тример но защо преди да го врътна като се пусне телевизора то той работи десетина минути без проблем и после почне да прекъсва цвета а контраста на картината си е добър и въобще не се променяше като се губи цвета.Както и писъх SSC сигнала не трепваше в началото и после почна да трепка в такт с губенето на цвета.Мерих аз кадровия импулс и редовия даже смених и кадровата ВО 5521 но както обикновенно се получава при мен щом пусна тема и след малко откривам дефекта.За сега я закривам темата . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|