Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

след вторият импулс задействане на изхода
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lz1wvm
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2007
Мнения: 278
Местожителство: в Гората

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата,аз си я чертах.Не са отбелязани Н.З. и Н.О. контакти,но на схемата се виждат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижда който може и знае. Лошо няма, ама чертай малко по-човешки, че на човек му се връзва погледа, пък и много трябва да се мисли Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

rumnik, искаш на изхода да излиза всеки втори импулс, без значение с каква продължителност е, така ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rumnik
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Окт 2008
Мнения: 7
Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 18:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е смесителна кула за производство на асфалт.Идеята ми е следната.Камионите които влизат под нея да товарят асфалт са гондоли,т.е.между кабината им и коша за асфалт има разтояние от около метър.Този кош се напръсква предварително със сапунена вода за да не залепва после асфалта.Зелената черта на снимката ще бъде тръба с дюзи за пръскане на сапунената вода.Целта ми е този процес да бъде автоматичен.Сините квадратчета са инфрачервени бариери.И когато камионът се насочи към кулата,бариерите първо засичат кабината му и помпата за водата не се задейства.но когато засекът второто препятсвие,т.е.коша на камиона помпата да се задейства тогава доката кошът мине напред и малко преди тръбата за пръскалките да се спре помпата,иначе ще мокри и на вън.Но сами се сещате че всеки шофьор се движи със ралична скорост и за това тук не можем да си послужим с релета за време,а само да може да се разпознава кога препядствието е кабината, и кога коша на камиона.Надявам се да стеми разбрали идеята.
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2883/21203868957871536491267632780n4dpY2wRo9OcuhuFS7rC.JPG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 20:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти схема според твоята времедиаграма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

А не може ли шофьрът да спре малко преди мястото за натоварване, да протегне ръка през прозореца на кабината и да натисне бутон "пуск", след което да даде мало напред докато стигне позицията за товарене и там да натисне бутон "стоп"?
И скоростите ще се изравнят, защото всеки ще тръгва от нула. Иначе някой "Шумахер", дето шефа му е начукал канчето, че закъснява за обекта, ще се нареди за нула време, а другия дето говори по телефона със жена си, има да се влачи и да вкара в разход сапунадата. И за всеки случай едно реле за време за разсейковците, които ще забравят да натиснат "стоп"-а.
Твоят вариант с бариерата, мисля, че не решава въпроса със скоростта - бъразкът ще остане сух, охлювът ще подгизне, само дето няма да се оплеска терена.
P.S. В рамките на майтапа - кандидидатствайте пред съответното министерство за участие в програмата "от безработица към заетост", да ви плащат заплатата на двамца, дето да пръскат с водоструйки. Или поне на един дето да натиска "пуск" и "стоп", при положение, че пръскачката е фиксирана. Пък като няма работа там, може да свърши и нещо друго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rumnik
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 07 Окт 2008
Мнения: 7
Местожителство: Силистра

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 18:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Сякаш ще е най добре с реле за време.Ако минеш както трябва ще си напръскаш коша.Един път ще се настрои само.И сами ще се научат с каква скорост да минават. Very Happy
Благодаря на всички за съветите и решенията със схеми !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals