Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Скенер MUSTEK 6000P

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 10:18    Заглавие: Скенер MUSTEK 6000P Отговорете с цитат

Предварително се извинявам но не съм компетентен особено в тази област затова търся и този съвет.Подариха ми скенер MUSTEK 6000P който е с неизвестен произход и история.С две думи не знам дали е в ред.Опитвах да го закача на W 98 и на друг компютър с ХР но и на двата не го открива физически като устройство.Кабела е фабричен от друг скенер и е вързан към LPT порта .Намерих някакъв драйвер който е за него и работи под 98 и ХР.Бихте ли ми обяснили трябва ли да го открие компа като устройство и тогава да ми иска драйвери или първо драйвери после да търся нов хардуер. ??? Дали е Plug in play ???Имам съмнения и за драйвера. Представлява 1 файл който се инсталира в Windows в самостоятелна директория .Очаквам вашите съвети. Благодаря предварително Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Electronicsinfo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Юни 2004
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 20:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Това че компютъра не открива скенера през LPT е нормално. Просто инсталирай драйвера, след което си сложи сканираща програма, примерно ABBY Fine Reader и си готов.

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2005 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

След като е през LPT порта не е задължително да е Plug & Play.
Освен драйверите към него тази техника върви със собствен софт (особенно такива марки).
На този въпрос
Цитат:
Бихте ли ми обяснили трябва ли да го открие компа като устройство и тогава да ми иска драйвери или първо драйвери после да търся нов хардуер. ???
отговора според мен е:
Компа едва ли ще го открие.
Опитай се ти да му добавиш драйверите и след това с някоя програмка която поддържа вход от скенер се пробвай да видиш какво ще стане.
В Photo Editor-a от Office пакета също има такъв вход.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съдействието.Скенера го подкарах но за съжаление вероятно има проблем в четящото устройство или периферията около него.Тръгва нормално сканира и завършва успешно но копието представлява сбор от случайни сиви и черни квадратчета тоест нищо общо с документа който сканира.При отворен капак и празно стъкло сканира черен правоъгълник.Лампата свети нормално вероятно нищо друго не може да се направи но ако имате идеи споделете ги .За информация скенера не го видях да присъства никаде като устройство а когато се отвори програма която в себе си съдържа обция за сканиране тогава вече го има в менюто. Благодаря и чакам да кажете дали да отиде там от където е дошъл. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 7:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможен проблем - неподходящ драйвер или просто калпав скенер.

Изтегли си от тук драйверите (стига да не са същите които имаш) и опитай пак. Ако и така не стане - да ходи обратно.
http://www.scanner-drivers.com/drivers/45/45015.htm

(Трябва да се регистрираш).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004
Мнения: 2268
Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 8:22    Заглавие: Отговорете с цитат

RC благодаря ти но точно от същото място изтеглих драйверите така че са същите.Благодаря ти за съдействието. Приятен ден Very Happy
_________________
СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dreadx
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Мар 2005
Мнения: 413
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай с драйверите от тук:

http://www.mustek.com.tw/Download/driv_scanr/europe/6000p.html

И виж в BIOS настройките за паралелния порт, SPP/EPP (standard/enhanced parallel port) въпреки че не съм сигурен дали последните имат значение. Пробвай и с двете ако не стане само с драйверите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov