| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
radev Опитен потребител


Регистриран на: 22 Мар 2009 Мнения: 658 Местожителство: Sofiq
|
Пуснато на: Съб Апр 10, 2010 7:29 Заглавие: |
|
|
Не е трудно,аз имам такива.Жични,100ом/10W _________________ Платки http://radev1.narod.ru/
0879-555-472 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Апр 11, 2010 14:53 Заглавие: |
|
|
Здравейте,
намерих жичен потенциометър 500 ома, като на него ще сложа успоредно резистор 100ома 5 вата и мисля че това е достатъчно ? _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ststefanov Опитен потребител

Регистриран на: 14 Дек 2004 Мнения: 1509
|
Пуснато на: Нед Апр 11, 2010 21:43 Заглавие: |
|
|
| Вече ти казаха: 50 килоома логаритмичен! Какви 500 ома, какви 100 ома? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gakal Опитен потребител

Регистриран на: 17 Мар 2007 Мнения: 687 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2010 10:24 Заглавие: |
|
|
Архи май продължава с опитите да сложи потенциометър на изхода на усилвателя. Ако е така 500 ома е много- ще се получи регулиране само в крайно положение. Ако съвсем не е възможно да сложиш потенциометъра на входа на усилвателя ,където му е мястото, по-добре на изхода сложи 5-6 степенен галетен превключвател с подбрани нискоомни мощни ( 5-6 ватови в твоя случай ) резистори. Ще се получи както на радиоточките- няколко степени на регулиране на силата на звука и най-важното ще е много по-надеждно от неподходящ потенциометър ( а подходящ трудно ще намериш ) .
Написа , че си монтирал 4 говорителя, но не писа как си ги свързал, а това също е важно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
apxu Опитен потребител


Регистриран на: 23 Ное 2006 Мнения: 186 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Апр 12, 2010 21:02 Заглавие: |
|
|
Успоредно две по две на канал съм ги монтирал... _________________ 70% от потребителите използват 30% от възможностите на техниката,а останалите 30% използват 70% от възможностите на същата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|